Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Katalog Megger
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung NZ64H37070K - jak podłączyć?

kumboss 12 Gru 2016 13:37 2169 1
  • #1 12 Gru 2016 13:37
    kumboss
    Poziom 8  

Witam,

mam do podłączenia płytę indukcyjną Samsung NZ64H37070K, kabel wychodzący z płyty ma 5 żył, w puszce wypuszczonej na ścianie przez dewelopera (budynek oddany w tym roku) również jest 5 żył. Wiem, że aby gwarancja była uznana, muszę mieć podpis osoby z uprawnieniami, jednak abstrahując od tego, w instrukcji mam 3 sposoby podłączenia (jak poniżej).
    Samsung NZ64H37070K - jak podłączyć?
    Który sposób podłączenia powinien zostać wybrany? Rozumiem, że nr 1N odpada, bo to podłączenie na jedną fazę.

Z góry dziękuję za pomoc

0 1
  • Katalog Megger
  • Pomocny post
    #2 12 Gru 2016 15:30
    Psiotrek
    Poziom 14  

Ze zdjęcia schematu połączeniowego wynika, że płyta nie wykorzystuje w pełni instalacji trójfazowej, tylko korzysta co najwyżej z dwóch faz. Jeżeli wszystko jest zgodnie z normami to należy przede wszystkim:
    1. Podłączyć żółto-zielony płyty indukcyjnej do żółto-zielonego przewodu w puszce (uziemienie),
    2. Oba niebieskie z płyty podłączyć do niebieskiego w puszce (zero robocze),
    3. Pozostałe dwa (każdy oddzielnie!) z płyty podłączyć do dwóch z trzech pozostałych przewodów. W ten sposób jeden z przewodów w puszce pozostanie niepodłączony i tak ma być.

Wygląda to na drugi wariant z Twojej instrukcji. Niemniej radziłbym wszystko dokładnie pomierzyć przed podłączeniem (minimum to jest próbnik i miernik uniwersalny), a podłączać oczywiście przy wyłączonym dopływie prądu. I mam nadzieję, że obwód kuchni zabezpieczony jest przez wyłącznik różnicowoprądowy... Abstrahując więc od powyższej instrukcji polecam skorzystać z usług wykwalifikowanego elektryka.

0