Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka laserowa Samsung ML 1520 - puste wydruki

skrobi71 12 Gru 2016 13:55 426 7
  • #1 12 Gru 2016 13:55
    skrobi71
    Poziom 3  

Witam wszystkich.
    Spotkało mnie coś zadziwiającego, otóż kupiłem zamiennik tonera do drukarki Samsung ML 1520 oczywiście wcześniej zdjąłem zabezpieczenie (mała kartka) oraz odpowiednio wstrząsnąłem tonerem. Okazuje się, że po włożeniu do drukarki wszystko już powinno działać. Na pierwszy rzut oka wszystko gra. Drukarka się rozgrzewa, diody palą się na zielono, co więcej urządzenie pobiera papier, wszystko według schematu oczywiście poza wydrukiem. Kartka wychodzi zupełnie czysta. Mam takie wrażenie że toner jest ok, tylko ja czegoś nie zrobiłem. Pomóżcie.

0 7
  • #2 12 Gru 2016 16:33
    ERESJOT
    Poziom 19  

Jeśli zainstalowałeś toner zamienny, jest wielce prawdopodobne, że jest uszkodzony. Zainstaluj stary i sprawdź czy drukuje. Jesli drukuje to zamiennik jest uszkodzony, jeśli nie drukuje to coś z ładowaniem HV.

0
  • #3 12 Gru 2016 21:01
    skrobi71
    Poziom 3  

Stary toner działa bez zarzutu, niestety jest już mocno zużyty. Dodam, że ten toner jest drugim, który kupiłem. Poprzedni oddałem, bo miał takie same objawy. Trochę to dziwne, żebym miał takiego pecha, że trafiam raz za razem na uszkodzony toner.

0
  • #4 12 Gru 2016 21:18
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Albo uszkodzony albo jest jeszcze dodatkowe zabezpieczenie - np foliowy pasek który należy usunąć przed włożeniem do drukarki. Sprawdź dokładnie czy wszystko napewno odbezpieczyłeś.

C.

0
  • #5 12 Gru 2016 21:21
    ERESJOT
    Poziom 19  

Niestety często spotykam się z takimi uszkodzonymi wkładmi toneru. Ten oddaj i kup u kogoś innego toner. Najlepiej oryginalny-regenerowany, a nie nowy zamiennik typu n/n.

0
  • #6 13 Gru 2016 08:16
    skrobi71
    Poziom 3  

sprawdziłem wszystko dokładnie, w tym typie tonera jest tylko jedno zabezpieczenie, z tym bym sobie poradził. Ale tak na logikę (wiadomo, że się nie będę w to bawił) co może być uszkodzone (czyt. niesprawne) w sensie jaka część tego tonera?

0
  • #7 13 Gru 2016 08:35
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Za brak obrazu moze odpowiadać zasłonięta wiązka lasera lub brak napięcia bias na wałku podającym toner. Chociaż w tym drugim przypadku pojawiają się na kartce zarysy wydruku.

C.

0
  • #8 13 Gru 2016 09:50
    skrobi71
    Poziom 3  

dzięki za wyjaśnienie, zabieram się za reklamację

0