Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zatkany system - plik Server.exe

Darek A. 12 Gru 2016 14:05 312 3
  • #1 12 Gru 2016 14:05
    Darek A.
    Poziom 17  

Od pewnego czasu tuż przed startem systemu pojawia się w lewym górnym rogu mały monit mówiący, że "Profil indywidualny C:/Windows/InstallDir/Server.exe"
    mniej więcej taki wpis. Od pewnego czasu też system jest totalnie zatkany, na każdą najmniejszą nawet reakcję czegokolwiek czekam bardzo długo.
    W msconfig, w zakładce Autostart widnieją dwa jednakowe, uruchomione wpisy o tej samej nazwe
    Server.exe
    Usunięcie podanych w msconfig kluczy w rejestrze nic nie daje, usunięcie pliku exe sprawia, że po 2-3 sekundach pojawia się on ponownie.
    Uruchamiałem różne programy antyspy, antywirusowe itp, żaden z tych skanerów nie usuwa, ani nie leczy systemu z tego "zamulacza".
    Czym to usunąć, wyleczyć i sprawić, aby system znowu "odżył"?
    WinXP32 SP3

0 3
  • #3 13 Gru 2016 23:30
    Darek A.
    Poziom 17  

Sorry, że nie odpowiedziałem, ale mój komputer zatkał się tak dokładnie, że zmuszony byłem zrobić reinstalację. Nie byłem już nawet w stanie otworzyć niczego, żadnej strony, poczty itp. Restart trwał jakieś 30-35min, mogłem iść do sklepu zamiast czekać przed ekranem. Mam obecnie świeży, czysty system, który rzecz jasna śmiga i pewnie nie przekonam się już, (mam taką nadzieję), czy polecony przez Ciebie skaner znalazł by i usunął to świństwo, które zabrało mi praktycznie cały dzień, bo poświęciłem go na instalację i konfigurację wszystkiego, co potrzebuję wraz z nowym systemem.
    Temat pozostawię przez jakiś czas niezamknięty, może ktoś boryka się z podobnym problemem, po co ma zakładać nowy wątek...

0
  • #4 13 Gru 2016 23:38
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Darek A. napisał:
    Temat pozostawię przez jakiś czas niezamknięty, może ktoś boryka się z podobnym problemem, po co ma zakładać nowy wątek...

Zgodnie z https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1044160.html,, temat zamykam.
    Jeśli ktoś będzie miał problem z wirusem/infekcją, założy własny temat.

0