Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell karta sieciowa - rozłącza pomarańczowa dioda

12 Gru 2016 15:42 1359 2
  • Poziom 1  
    laptop - DELL Inspiron15 3542
    internet - Vectra
    modem - CISCO EPC3928

Witam, mam problem z połączeniem internetu przez kabel RJ45, (na Wi-Fi działa ale nie wiem czy do końca dobrze) jak tylko chce podłączyć przez kabel (przełączam - prawym klikiem myszki w połączeniach sieciowych), i łączy się normalnie, jak tylko minie czas- rozłącza, znowu łączy i rozłącza, tak co jakiś czas, strony int. można przeglądać ale strasznie irytujące zwłaszcza w grach sieciowych gdzie kabel jest konieczny by grać bez "lagów", czasem pochodzi 10 minut i rozłączy czasem 20 minut i rozłączy dosłownie sekundowe rozłącz-połącz jak z automatu, testowałem na laptopie Asus i chodzi jak burza 24godz. bez rozłączenia,

najgorsze jest to, że dzieje się to od początku, wcześniej myślałem, że to wina starego kabla więc zamówiłem nowy, potem, że coś nie tak z płytą i sterownikami, 2 tygodnie temu wymienili mi na nówkę, a sterowniki ze stronki Dell-a, był w serwisie wrócił dalej to samo,
    nie mam zielonego pojęcia co jest grane, może coś w ustawieniach może w biosie nie wiem, posiadam win8 64-bit najnowsze sterowniki, może ktoś miał podobny problem i wie co zrobić, nie wiem czy konieczne będzie reinstalowane, bo laptop już był wielokrotnie reinstalowany po czystym formacie a problem jak występował tak występuje. Pozdrawiam

dodam jeszcze z moich obserwacji, gdy podłączony jest Dell do modemu, to dioda na modemie sygnalizująca link, że eRjotka jest w gnieździe, świeci na pomarańczowo, a gdy podłącze Asusa pod modem dioda jest zielona (modem to CISCO EPC3928)

Bardzo proszę o jakąś pomoc
  • Poziom 15  
    Stawiam na to, że Asus ma pełne "okablowanie" gniazdka (8 żył skrętki), a Dell tylko "niezbędne" (cztery żyły), a modem CISCO "nie lubi" takiej lipy. To tak w dużym uproszczeniu. Receptą może być prosty (ale nie prymitywny) przełącznik sieciowy wpięty pomiędzy modem i komputer, tak żeby modem "widział" pełne gniazdo, a miejmy nadzieję przełącznik będzie nieczuły na to "niepełne" gniazdo Della.
    Przepraszam za "łopatologię", ale sens chyba zrozumiały.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zielony kolor diody to link 1 Gb/s, pomarańczowy 100 Mb/s.