Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet mytab 10 dual core - Lustrzane odbicie ekranu w mytab 10 dual core.

12 Gru 2016 15:44 3129 17
  • Poziom 5  
    Tablet mytab 10 dual core - Lustrzane odbicie ekranu w mytab 10 dual core. Witam. Mam problem z tabletem mytab 10 dual core, około 2 lat temu tablet ten działał poprawnie do czasu aż pewnego razu zbiła się szybka w tablecie. Po próbie uruchomienia tabletu na ekranie pojawiały się paski, więc myślałem, że ekran się zepsuł. Tablet leżał tak nie użytkowany przez prawie 2 lata. Niedawno odnalazłem tablet i spróbowałem wypiąć i wpiąć tasiemkę od ekranu, udało się lecz ekran był odwrócony (lustrzane odbicie). Tablet działa normalnie ale ekran jest odwrócony, a dotyk działa normalnie przez co próbując coś wybrać wybiera się coś zupełnie innego. Odwrócone jest też recovery menu. Czy jest to wada którą da się naprawić reflashem systemu? Czy może istnieje jakaś aplikacja odwracająca ekran? Dodam, że tablet jest wykrywany i instalowany przez komputer jako Unknown Device, więc czy pomoże wykonanie flashu z karty SD?
    Z góry dziękuję i proszę o pomoc.
  • Poziom 5  
    Nie słyszałem o takiej opcji. Zastanawiam się czy to nie jest przypadkiem usterka płyty głównej, podobne tematy krążą po sieci, ale nikt nie podaje przyczyny. Chociaż z drugiej strony wcześniej tablet działał normalnie, więc skąd nagła usterka płyty głównej...
  • Poziom 38  
    Też tak miałem ostatnio tablet normalnie się uruchamiał dotyk działał oki ale po pewnym czasie nagle samo z siebie dotyk się obracał ale nie doszedłem do tego co na to wpływało.
  • Poziom 5  
    Ekran też masz odwrócony jak w lustrze czy masz tylko problemy z dotykiem?
  • Poziom 38  
    U mnie tylko dotyk ekran miałem OK
  • Poziom 5  
    Próbowałeś już cokolwiek z tym zrobić? Ja próbowałem reflashować system ale na darmo bo tablet jest wykrywany przez komputer jako "Unknown Device".
  • Poziom 38  
    Jaki masz system operacyjny ?
    Na pokładzie tego tabletu o ile się nie mylę jest Rockchip RK3066
  • Poziom 5  
    Mam windowsa 7 wersję 64 bitową. Próbowałem podpinać pod różne złącza. Myśle, żeby go może podpiąć do innego komputera.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Masz tu sterowniki rozpakuj archiwum i uruchom DriverInstall.exe jako administrator po zainstalowaniu wejdź w menadżer urządzeń i usuń Unknown Device i odśwież wyszukiwanie urządzeń sterowniki powinny się zainstalować z automatu jak nie to spróbuj ręcznie. Ewentualnie na jakimś PC z XP

1) Wyłącz tablet całkowicie
    2) Podepnij kabel pod USB2 w PC
    3) Wciśnij Volume+ i trzymaj
    4) Wepnij kabel usb do Tabletu
    5) Po kilku sekundach wykryje ci nowe urządzenie zwolnij przycisk VOLUME +
    6) Zainstaluj sterowniki
    7) Odpal program i wgraj nowy firmware

Zanim zaczniesz się bawić to wyłącz tablet odepnij taśmę od panelu dotykowego włącz tablet i zobacz czy nadal obraz będzie odwrócony. Może uszkodzony panel dotykowy powoduje takie anomalie.
  • Poziom 5  
    Dzięki za radę i szybką odpowiedź, ale po zainstalowaniu sterowników z pliku DriverInstall.exe i przytrzymaniu klawisza VOL+ nic się nie dzieje, żadnych nowych urządzeń w menedżerze urządzeń. Sprawa skomplikowała się o tyle że jak mi poradziłeś odpiąłem taśmę od płyty głównej... Po ponownym jej podłączeniu ekran zrobił się biały... Wygląda na to że gdy cokolwiek wyświetla staje się biały, gdy nie - jest czarny. Kiedy wcisnąłem przycisk reset cały tablet się wyłączył i ekran stał się czarny, kiedy zaczął się włączać ekran stał się biały. Wygląda mi to na skopany panel czy jakiś układ zarządzający wyświetlaniem obrazu :/ Myślę, że teraz jedyne co mogę zrobić to zgrać dane z tabletu a dalej ewentualnie oddać do naprawy...
  • Poziom 5  
    Dobry pomysł z tą obsługą myszką, szkoda że ekran do reszty siadł.

Dodano po 2 [minuty]:

Spróbuje jeszcze podłączyć kabel microHDMI do telewizora. Niestety nie mam takiego kabla pod ręką.
  • Poziom 38  
    Miałem na myśli taśmę od panelu dotykowego nie od matrycy.
    Tomek jesteś wstanie zrobić zdjęcie od środka wsadź w pełnym rozmiarze.
    HDMI nie zawsze włącza sią automatycznie przy starcie czasem potrzeba jest uruchomić przez aplikację.
  • Poziom 43  
  • Poziom 5  
    Ok, jeżeli chodzi o dotyk to sam dotyk działa bez problemu. Problem tkwi w tym, że obraz jest jakby odbity w lustrze. Poprostu nie wyświetla on odpowiednich elementów w odpowiednim miejscu, a dotyk działa normalnie, więc klikając np w ikonę aplikacji uruchamia się inna to nie jest wina skopanego dotyku, tylko tego, że obraz jest źle wyświetlany. Dołączam zdjęcia. Zdjęcie całego tabletu od środka, procesor Rockchip RK3066, taśmy od wyświetlacza, tabletu kiedy jest wyłączony i kiedy ekran powinien coś wyświetlić.
  • Poziom 43  
  • Poziom 5  
    Tak. Wybacz, zapomniałem napisać. W sensie odinstalowałem z tego pliku DriverInstall.exe używając tego drugiego przycisku.