Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TP-link wdr-3600 - router padł po wgraniu firmware

12 Gru 2016 19:31 942 13
  • Poziom 5  
    WItam,
    zachciało mi się stawiać domową chmurę, serwer ftp,dlna itp. Zakupiłem router tp-link wdr-3600 oraz dysk twardy.
    Po konfiguracji na oprogramowania tp-link stwerdziłem, że jest mega ograniczone. Zainstalowałem więc DD-WRT.
    Wszystko fajnie, ale brak było możliwości postawienia serwera DLNA. Postanowiłem powrócić do oryginalnego.
    Do komunikatu sukces wszsytko było fajnie. Potem połączenie z routerem padło. Router zaczął się włączać i wyłączać(dioda power pali się cały czas, reszta co 3 sekundy migają wszsytkie). Tak jakby botował i się resetował. Dajcie znać czy jest jakaś inna opcja połączenia, kombinacja klawiszy w celu twardego resetu i powrotu do recowery- cokolwiek.
    Reklamacja odpada.
  • Switche POE
  • Moderator - Sieci, Internet
    Sprawdź czy działa recovery - Link
  • Poziom 5  
    WPS faktycznie świeci się po włączeniu i przytrzymaniu resetu.
    Super dzięki za link będę próbował.
  • Switche POE
  • Moderator - Sieci, Internet
    Czekamy na info jak ci poszło,
  • Poziom 17  
    Wgraj oryginalny obraz niezawierający u-boot (bez boot w nazwie pliku), bo inaczej narozrabiasz. Jest to kilkukrotnie podkreślane w tekście linkowanym przez jimasek.
    To bardzo ważne, bo można uszkodzić partycję art i wtedy przestanie działać wifi, a nie ma pewności, czy radio ożyje po wgraniu obrazu art z innego egzemplarza!

---edit---
    Ewentualnie poszukaj kogoś w okolicy, kto zajmuje się stawianiem routerów na nogi.
  • Poziom 5  
    na pewno wgrywałem plik niezawierający w nazwie "boot"- to już wcześniej przeczytałem
    odnośnie szukania pomocy u osób "stawiających routery na nogi" :)...
    po 3 telefonach do serwisów(Gdańsk) poradzono mi wyrzucić sprzęt na śmietnik
    1/3 zaproponował, żeby koopić/załatwić identyczny, rozpocząć upgrade i przełączyć na ten uszkodzony,
    to już pewnie nowy, inny temat, ale stąd moja wizyta na tym forum
    dam znać
  • Poziom 17  
    Jeśli zależy Ci na tym routerze, to możesz go podesłać do mnie. Jeśli jest uwalony softwarowo, to postawię Ci go na nogi za darmo. Opłacisz jedynie koszt przesyłki zwrotnej (np. paczkomatem).
    Jak coś to daj znaka na priv.

Ewentualnie zaopatrz się w interfejs usb to ttl i wepnij się w konsolę szeregową, aby zobaczyć co się dzieje. Polecam te oparte na cp2102, bo pozostałe różnie działają z routerami.
  • Poziom 5  
    ok, podesłałem wiadomość
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Sprawdź priv. Dane do wysyłki przesłane.
    ---edit---
    Postawiony na nogi router trafił dzisiaj do rąk właściciela :)
  • Poziom 17  
    Witam

Mam podobna sytuacje jak opisana.
    Jezeli dobrze rozumie to jedyna szansa naprawy jest podlaczenie USB -TTL .

Proby z failsafe nie pomogły

Pzdr mIrek
  • Poziom 17  
    Podepnij konwerter szeregowy usb-ttl i zobacz co się wyświetla. Jeśli uboot żyje, to wgrasz nowe oprogramowanie z jego poziomu.
  • Poziom 17  
    Witam

ja mam taki problem ze nie widzi folderu w TFTP, tz jest ustawiony ja go widze ale jak dam tftpboot to:

db12x> tftp 0x80060000 wdr3600v1_en_3_13_31_up(130320).bin
    Using eth0 device
    TFTP from server 192.168.0.11; our IP address is 192.168.0.144
    Filename 'wdr3600v1_en_3_13_31_up(130320).bin'.
    Load address: 0x80060000
    Loading: *
    TFTP error: 'File not found.' (1)
    Starting again

Using eth0 device
    TFTP from server 192.168.0.11; our IP address is 192.168.0.144
    Filename 'wdr3600v1_en_3_13_31_up(130320).bin'.
    Load address: 0x80060000
    Loading: *

Brakuje mi pomyslu

Pzdr mIrek
  • Poziom 17  
    Czy serwer tftp udostępnia plik o nazwie jak powyżej? Czy ustawiłeś ip serwera tftp jak powyżej? Czy wpiąłeś kabel sieciowy do jednego z gniazd lan?
  • Poziom 17  
    ad1 raczej nie
    ad2 192.168.0.11
    ad3 tak kabel wpiety

ewidentnie mam cos zle z tftp , testowalem na drugim kompie i to samo

Mirek