Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
RenexRenex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar PTL1021D - mechaniczne uszkodzenie

12 Gru 2016 23:21 984 15
  • Poziom 5  
    Witam.

Dwa tygodnie temu zakupiłem pralkę Polar PTL1021D prań było dosłownie kilka ostatnie było dość słyszalne podczas wirowania, a po zakończeniu w plastiku jest dziura co na załączonych fotkach widać :-(

Dzwoniąc na infolinie w sprawie uszkodzenia w końcu jest gwarancja lecz standardowa, która nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych. Serwis jest najbliżej 100 km więc sam przyjazd serwisanta koszt 200zł plus diagnostyka 60 oraz ewentualna wymiana naprawa.

Myślałem o załataniu tej dziury lutownica kawał plastiku i obrobić lub jakąś łatą naprawczą. Lub wymienić dany element (nazwy nie znam) czy jest wymienialny czy jest na stałe wmontowany do obudowy bębna tego się obawiam bo wtedy tylko załatanie...

Zdaje sobie sprawę, że ingerencja równoznaczna jest z utratą gwarancji. Proszę o pomoc jak zaradzić, czy mój tok myślenia jest poprawny?
    Pozdrawiam serdecznie
    Witold
    Polar PTL1021D - mechaniczne uszkodzenie Polar PTL1021D - mechaniczne uszkodzenie
  • RenexRenex
  • Poziom 24  
    Ams38 napisał:
    ...jest gwarancja lecz standardowa która nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych

Nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych powstałych z winy użytkownika bądź też w skutek niewłaściwego korzystania z urządzenia.
    Jeśli w tym przypadku uszkodzenie zostało spowodowane przez urządzenie - pralkę to można i nawet należy reklamować towar.

Proponuje jednak zastanowić się nad wyborem sposobu reklamacji: gwarancja czy niezgodność towaru z umową.
  • Specjalista AGD
    Tu żadna gwarancja nie pomoże. Ślady wskazują na uszkodzenie spowodowane czynnikiem zewnętrznym - każdy serwis do dostrzeże. Umiejętnie załatać, to jedyne rozwiązanie.
  • RenexRenex
  • Poziom 1  
  • Poziom 5  
    Witam.
    Jednak problem jest gorszy chyba nie do rozwiązania dziura jest wylotowa na spodzie pralki :-( Najgorsze jest to, ze nie ja użytkowałem pralkę więc pewności nie mam czy to była wina użytkownika czy pralka eksplodowała...
    Polar PTL1021D - mechaniczne uszkodzenie
  • Poziom 23  
    Witam. To kto używał tej pralki? Chyba tylko domownicy mieli do niej dostęp. Wypytać tego kto prał czy nie zostało coś w kieszeniach pranych ubrań, ale co mogło wywalić taką dziurę to nie mam pojęcia. :|
  • Poziom 5  
    Najemcy ...

Dodano po 3 [minuty]:

Czy orientujecie się co to za tworzywo?
  • Poziom 23  
    Sprawdź czy aby nie urwało się mocowanie bębna bo to się zdaża w kilkuletnich pralkach ładowanych od góry, ale w nowej!? Jeśli bęben po otwarciu klapy obraca się swobodnie to wygląda to na sabotaż niezadowolonego najemcy mieszkania. Raczej tego nie pokleisz by pralka nie przeciekała. :cry:
  • Poziom 5  
    Bęben swobodnie się obraca wszystko się trzyma całości... Szukam w necie informacji jakie to tworzywo - kolega mechanik spróbuje zgrzać :)
    Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Ja bym obciążył finansowo najemcę mieszkania za taki wybryk nie mówiąc już o wylocie na zbity pysk z lokalu. :sm31:
  • Poziom 5  
    Najemca odpalił wrotki ,50% wartości pralki odzyskałem :)
  • Poziom 23  
    Właśnie 50% a reszta. Pozdrawiam.
  • Poziom 1  
  • Poziom 5  
    Witam
    Zakupiłem uszkodzona pralkę Wirlpool, która ma bardzo podobne części w cenie 20 zł. Zdemontowałem cały bęben wyciąłem z wanny elementy troszkę większe niż dziury, a lutownicą zgrzałem. Bardzo ladnie się topi (pp) i dla pewności od środka pokleiłem klejem do szyb cena 30 zł. trzyma :-)
    Koszt naprawy 50 zł.
    Dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam