Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor video Burle TC 1909X - poziome paski na ekranie CRT

12 Gru 2016 23:39 696 7
  • Poziom 9  
    Witam!
    Chciałbym dowiedzieć się, gdzie szukać przyczyny. TV monitor przemysłowy działał prawie 20 lat non stop, nagle pojawiły się paski poziome na ekranie czarno-białym 10 calowym. Pytanie, czy to może padnięty kineskop czy inne podzespoły? Gdzie mam szukać usterki? Nie posiadam schematów do monitora video z firmy BURLE TC 1909X.USA, data produkcji 1995 r. Będę wdzięczny za podpowiedź .
    Monitor video Burle TC 1909X - poziome paski na ekranie CRT
  • Poziom 39  
    Odchylanie V , H do przeglądu.
    Wyschniętę kondensatory elektrolityczne w odchylaniu i zasilaczu bardziej niż pewne.
    Przelutowanie newralgicznych miejsc niezbędne.
    Otwórz ,odkurz płytę,podaj oznaczenia z płyty i coś dobierzemy ze schematów.
  • Poziom 9  
    SERVICE-AV napisał:
    Odchylanie V , H do przeglądu.
    Wyschniętę kondensatory elektrolityczne w odchylaniu i zasilaczu bardziej niż pewne.
    Przelutowanie newralgicznych miejsc niezbędne.
    Otwórz ,odkurz płytę,podaj oznaczenia z płyty i coś dobierzemy ze schematów.

Dziś wymieniłem wszystkie 19 sztuk kondensatory elektrolityczne , sprawdziłem odchylaniu V, H do tej pory bez zmian obrazu ;(
    Jeszcze sprawdzę czy zasilaczu jest odpowiednie napięcie?
    załączam kilka zdjęć płyt głównych.
  • Poziom 39  
    Regulowałeś potencjometrami V-LIN,V-SIZE i bez zmian ?
    Podstaw TDA1175
  • Poziom 9  
    Witam ;)
    Właśnie podejrzewam na układ scalony TDA1175 i drugie TA1180P
    zresztą regulowałem potencjometrami V-LIN,V-SIZE żadnych objaw poprawy ;(
    znalazłem pudełku w magazynach ,że mam TDA1170S czy będzie pasować zamiennik jako TDA1175 ?
    pozdrawiam

Jeszcze dziś odwiedzę kilka sklepów po części oryginalne TDA 1175 i spróbuję dziś dokonać naprawy :)
    pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Dziś kupiłem oryginalny układ scalony TDA1175 wymieniłem , efekt wyszedł troszkę lepiej tylko problem winieta paski i linie ! były próby ustawianie potencjometrami V-LIN,V-SIZE taki wyszedł. zastanawiam koniecznie wymienić układ scalony drugi TA1180P czy podejmować inne metody? załączam fotki i matryca kontrolna ustawiony z kamerki IP
  • Poziom 39  
    Potencjometry pomierzyłeś i są sprawne?
    Pomiar obwodu zasilania TDA1175 i wyjścia na cewki odchylania V .
    Zbadanie czy same cewki V nie są przywarte.
  • Poziom 9  
    Witam sprawdzałem pomiar odwodu zasilania TDA1175 i wyjścia na cewki odchylania V nic nie zmieniło z pomiarem.
    zastanawiam czy wymienić drugi układ scalony TDA 1180P czy szukać gdzie indziej?
    załączam fotki na ekranie od góry do połowy pasa obraz jest dobry tylko zaczyna od połowy do dół skrzywiony obraz jak zwinięty obraz. regulowałem kilka kombinacji i szukałem zimny lut nic nie znalazłem .