Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jukers Euroline ZW 23 - Cieknie spod wymiennika wtórnego.

13 Gru 2016 07:59 426 2
  • Poziom 10  
    Witam,
    Mam problem z Euroline ZW 23. Cieknie. Kapie woda spod wymiennika wtórnego (płytowego).
    Patrząc z przodu kotła kapie po prawej stronie wymiennika, tam gdzie jest połączony z przyłączem powrotu ( taki plastikowy szary element, do którego jest podłączone zasilanie CWU).
    Na tym elemencie są dwa oringi i przykręcony wymiennik. Kapie tam gdzie jest połączenie z tym plastikowym elementem.
    Wymieniłem oringi, wymieniłem wymiennik wtórny ( miałem używany) kapie dalej.
    Czy może być uszkodzony ten plastikowy element tzw. przyłącze powrotu?
    Nie widać, żadnego pęknięcia. Czy to musi być uszczelniane jakąś pastą powinny chyba wystarczyć same oringi?

Od czego mogło zepsuć się ten element?
    Trzy części biorą udział w tym połączeniu. Wymiennik wtórny, oringi oraz plastikowy element ( przyłącze powrotu). Dwa pierwsze wymieniłem. Czy może być cos jeszcze nie tak oprócz uszkodzenia tego plastikowego elementu?

Maciek
  • Poziom 34  
    Podstawa przy skręcaniu tego ustrojstwa to dobre nasmarowanie oringów smarem. Osobiści jak pracowałem jeszcze niedawno w serwisie to używałem z bardzo dobrym skutkiem smaru silikonowego ale wyciskanego (nie w sprayu) bo jest dość gęsty i dobrze uszczelnia.
  • Poziom 10  
    Cześć,
    nie twierdzę, że nie masz racji. Natomiast ja kilka razy skręcałem te elementy bez żadnego smaru/silikonu i nie ciekły.
    Podejrzewam, że przy mocnym dokręceniu oringi na tyle przylegają do tych gładkich powierzchni, że nie powinno przeciekać ale..... zawsze może się coś zdarzyć.

Zresztą, próbowałem dokręcić z silikonem hydraulicznym i też ciekło:-(

Podejrzenie pada na ten plastikowy element. Nic innego już nie pozostało.