Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS - System Windows nie działa prawidłowo (0x80042302)

Casatellum 13 Gru 2016 09:46 1077 8
  • #1 13 Gru 2016 09:46
    Casatellum
    Poziom 2  

Witam,

na wstępie chciałbym z góry przeprosić za swoją niefachowość, jeżeli o czymś zapomniałem, zrobiłem błędnie, proszę o zwrócenie uwagi, postaram się poprawić.

Mój problem z laptopem zaczął się dzisiaj rano po uruchomieniu go, od razu w oczy rzucił mi się pasek startu, który nie wyglądał jak standardowy w Windows 7, a bardziej jak uproszczona wersja z systemu 95...
    Komputer nie chce się połączyć z internetem, wyskakują błędy o niewłączonej karcie sieciowej ( w żaden sposób nie umiem jej włączyć).
    Po otwarciu opcji przywracania systemu do punktu w czasie wyskakuje komunikat o niemożliwości wykonania procesu ze względu na błąd 0x80042302

Przeglądnąłem kilka tematów, i jak zalecaliście tam, zrobiłem kilka skanów i SS'ów z rożnych programów, przy okazji natknąłem się na problem z otworzeniem pendriva przez system (po dwukrotnym kliknięciu wyskakuje komunikat "nie znaleziono aplikacji", udało sie otworzyć PPM-> otwórz) ASUS - System Windows nie działa prawidłowo (0x80042302) ASUS - System Windows nie działa prawidłowo (0x80042302)

0 8
  • #2 13 Gru 2016 13:13
    Kasek21
    Poziom 43  

https://neosmart.net/wiki/0x80042302/

0
  • #3 13 Gru 2016 13:24
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Nie rzucaj sprzętem.
    W SMART parametr (BF) informujący o upadkach/uderzeniach jakie zaliczył, jest wysoki.

0
  • #5 13 Gru 2016 15:01
    Kasek21
    Poziom 43  

Casatellum napisał:
    zrobiłem tak

Znaczy jak?

Z której porady skorzystałeś?

0
  • #6 13 Gru 2016 15:04
    Casatellum
    Poziom 2  

rozwiązanie 1, services.msc > Volume Shadow Copy włączyłem na automatyczne i uruchomiłem komputer ponownie

0
  • Pomocny post
    #7 13 Gru 2016 15:07
    Kasek21
    Poziom 43  

Czy tam jest tylko jedna wskazówka w celu rozwiązania problemu?!

0
  • #8 13 Gru 2016 15:21
    Casatellum
    Poziom 2  

Pisząc "tam" masz na myśli stronę którą podałeś? Jeśli tak to wykonałem też kroki z rozwiązania 2 i niestety nie pomogło. Jeśli chodzi o rozwiązanie nr 3 po wpisaniu sfc /scannow w cmd wyskakuje komunikat "Funkcja Ochrony zasobów systemu Windows nie może uruchomić usługi naprawczej."

@Edit
    dodatkowo gdy wchodzę w panel sterowania -> centrum akcji widoczny jest komunikat

Code:
    Usługa Centrum zabezpieczeń systemu Windows jest wyłączona.
    gdy klikam na przycisk włącz teraz wyskakuje okno
    Code:
    Nie można uruchomić usługi Centrum zabezpieczeń systemu Windows.

Po wejściu w services.msc odnajduje usługę, zmieniam z "wyłączono " na "automatyczny" klikam uruchom i wyskakuje komunikat
    Code:
    System Windows nie może uruchomić usługi Centrum zabezpieczeń systemu Windows na komputerze Komputer lokalny. 

Błąd 1068: Uruchomienie usługi zależności lub grupy nie powiodło się.

0
  • #9 14 Gru 2016 20:43
    masterten
    Poziom 29  

W logach z pierwszego posta widać, że był jakiś blue screen a potem checkdisk odzyskiwał dane (jest plik found.001).
    Uruchom podgląd zdarzeń (dziennik system) i znajdź zdarzenie o źródle "Bugcheck". Szukaj w okolicy: 2016-12-07 14:31:49, lub włącz filtr żeby zobaczyć wszystkie zdarzenia z tego źródła. Zamieść treść zdarzenia, lub zdarzeń, jeśli było ich więcej.

Co do nie działających usług, otwórz "services.msc" i posortuj po kolumnie "Typ uruchamiania". Znajdź usługi które powinny startować automatycznie, a w kolumnie "Stan" widać, że nie działają.
    Następnie dla danej niedziałającej usługi, np. "Centrum zabezpieczeń systemu Windows", kliknij prawym, właściwości, zakładka zależności i dojdziesz która usługa/usługi nie działają bo jest z nimi coś nie tak, a które nie startują bo są od nich zależne. Zamieść komunikaty jakie pojawią się przy próbie uruchomienia tych uszkodzonych usług.

0