Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saeco Syntia HD8836 - Błąd 15, bojler nie grzeje.

13 Gru 2016 11:30 2085 2
  • Poziom 2  
    Witam, ekspres najpierw wyświetlił błąd 14 po ostygnięciu pokazał odrazu błąd 15.
    Rozebrałem ekspres winowajcami okazują się termostaty boilera (996530007973 , 704-HX-0860 max temp. 190 stopni ).
    Saeco Syntia HD8836 - Błąd 15, bojler nie grzeje.

Po ominięciu tych elementów bojler zaczyna się rozgrzewać, nie sprawdzałem dalej aby ewentualnie nie spowodować większych uszkodzeń.
    Pierwsze pytanie czy ich awarię mógł spowodować jakiś inny element, czy powiedzmy "ten typ tak ma"?
    Drugie pytanie czy mogę je zastąpić jakimś odpowiednikiem?
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Witam
    Nie czesta usterka
  • Poziom 2  
    Dzięki za informację.
    Zacząłem się doktoryzować z tych termostatów i są to najzwyklejsze termostaty bimetaliczne, które można kupić za 3-5 zł a te lepiej nie mówić...
    Moje miały jednak temperaturę 175 stopni (udało się rozczytać opis pod dobrą lupą...) 1NT09L 6171 L175-210 1608
    Próbując rozszyfrować to ustrojstwo znalazłem ich specyfikacje:
    1nt.pdf Download (560.09 kB)
    Napisane tam zostało że termostaty są "manual or automatic reset" (http://www.sensata.com/support/doc-tcb.htm) a moje reset mają przy -35 stopniach celsjusza, wsadziłem do zamrażarki co niewiele dało ale stuknąłem metalowym kapturkiem o stół i termostat cudownie ożył! Drugi zachował się identycznie...

Podłączyłem je do bojlera, poskładałem ekspres prowizorycznie i włączyłem z podłączonym miernikiem do termostatów.
    Efekt jest taki że ekspres działa a termostaty jak gdyby nigdy nic odcinają prąd gdy bojler się rozgrzeje.
    Co o tym myślicie?

Aktualizacja:
    Dostałem potwierdzenie od producenta że termostaty serii 1NT można zresetować tak jak opisane jest to w pliku PDF.
    Sprawdzajcie może akurat uda się że zostanie wam kilka groszy w kieszeni.