Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer sam się resetuje

13 Gru 2016 15:46 954 35
  • Poziom 3  
    Witam! mam problem z moim komputerem, dokładniej często sam się resetuje ( kilka razy na dzień ) w różnych odstępach czasowych, zazwyczaj dzieje się to gdy siedzę na pulpicie albo np, mam zminimalizowaną grę. Napięcie na zasilaczy to 12.15v V-12.20v V. Temperatury podczas grania to karta 60-70, a procek procesor 50- max 55
    Specyfikacja:
    Procesor: Intel core quad 2 q6600
    Karta graficzna: msi gtx 650
    Płyta: medion ms 7358
    Zasilacz: fortron 400-60mdn
    ram RAM: 4gb GB ddr DDR2
    dysk: 250gb GB
  • Poziom 43  
    Uruchom program OCCT -> CPU:OCCT test i wklej uzyskane wykresy.

Uruchom program OCCT -> PowerSupply:OCCT test i wklej uzyskane po teście wykresy. 10 minut testu.
    Daj także screen z programu HWMonitor podczas wykonywania testu.
  • Poziom 3  

Dodano po 2 [minuty]:

• Poziom 43  
    Temperatury są OK.

Co przedstawia dziennik zdarzeń?
  • Poziom 3  
    Komputer sam się resetuje Komputer sam się resetuje Komputer sam się resetuje Komputer sam się resetuje

Dodano po 1 [godziny] 54 [minuty]:

I jak?
  • Poziom 3  
    Komputer sam się resetuje Przy dzisiejszym resecie też to jest
  • Poziom 3  
    Komputer sam się resetuje Komputer sam się resetuje Więcej nic nie ma
  • Poziom 43  
    Te też niewiele wniosą. W mojej ocenie powinieneś zorganizować inny zasilacz. Jeśli na innym zasilaczu będzie tak samo to winna będzie płyta główna.

To co możesz zrobić dla testu to wyjąć płytę z obudowy, dokładnie wyczyścić, odpiąć przyciski obudowy, złożyć i odpalić śrubokrętem. Wykluczysz problem z uszkodzonym przyciskiem, zwarciami itp. Przy czyszczeniu kondensatory możesz obejrzeć.
  • Poziom 3  
    Na zasilaczu tracer 420w W też były resety, ale ten co mam ma napięcie dobre, kondensatory są ok, dzisiaj aktualizowałem stery sterowniki od chipsetu i zobaczymy czy to coś da, a z wyjmowaniem płyty to już nie będę się bawił tylko po prostu jak się zresetuje to trudno.
  • Poziom 43  
    To chociaż odepnij przyciski od obudowy żeby je wykluczyć. Listwę jak masz to zmień.
    Vcore masz dobry? Czasem jak CPU ma kiepskie zasilanie też są resety bez BS.

Ogólnie ten sprzęt ma tak od zawsze czy jak? Coś to spowodowało raczej.
  • Poziom 3  
    Na początku jak go kupiłem to nie miał ale za nie długo się zaczęło i nie wiem czy to nie wtedy gdy podłączyłem go w innym pomieszczeniu. Podłączałem do gniazdka i listwy i to samo było
  • Poziom 13  
    Dalbys radę pokazać co nam mówi bluescreenview? Może i pc nie wyświetla bsoda ale można znaleźć coś ciekawego
  • Poziom 3  
    Zazwyczaj blue screenów nie ma tylko sam reset ale czasami się zdarzają więc jak coś dam jego zdjęcie

Dodano po 43 [minuty]:

Komputer sam się resetuje Znalazłem zdjęcie bs co był kilka dni temu
  • Poziom 13  
    Na zdj za wiele nie widać. Spróbuj pokazać co mówi bluescreenview bo miałem bardzo podobny problem.

Dodano po 53 [sekundy]:

Czasami bsview podaje informacje o resecie ja bynajmniej tak miałem.
  • Poziom 43  
    Procesor jest podkręcony?

Zamieść screen z programu CPU-Z - zakładki CPU i Memory.
  • Poziom 3  
    Procesor nie podkręcany ;) Screeny zaraz dodam

Dodano po 1 [minuty]:

A jak włączyć to bsview?
  • Poziom 3  
    Komputer sam się resetuje Komputer sam się resetuje

Dodano po 5 [minuty]:

W tym bsview nic nie pokazuje mi
  • Poziom 43  
    Co do postu nr 3 czemu 7 minuta?

Temperatura ponad 60 stopni na chipsecie to sporo.

Do testu także RAM:
    Pobierz stąd: http://www.memtest.org/#downiso
    Rozpakuj, nagraj obraz na płytę i uruchom z niej komputer. Możesz także pobrać wersję na pendrive. (dwa przejścia programu).
  • Poziom 3  
    Minuta 7 dlatego, że scr zrobiłem akurat w 7 minucie testu w occt

Dodano po 3 [minuty]:

Ram testowałem memtestem z poziomu systemu i narzędziem z windows 7 do testu ramu to już nie z poziomu systemu
  • Poziom 3  
    Właśnie sprawdzałem specjalnie napięcie to ma bardzo dobre, nie dawno był wymieniany bo miałem tracera jakiegoś ( przed wymianą karty graficznej )

EDIT
    Wczoraj o dziwo nie miałem żadnego reseta, zobaczymy co będzie dzisiaj

Scaliłem. RADU23

EDIT 15.12.2016
    Dzisiaj jeden reset

Posty scaliłem.
    Proszę byś w przypadku dodawania informacji, gdy nikt jeszcze nie zamieścił odpowiedzi, używał przycisku "zmień", nie publikując postu pod postem.
    RADU23
  • Poziom 43  
    Usterka zasilacza daje losowe resety a napięcie może być dobre lub obarczone pulsacjami których na zwykłym mirniku nawet nie widać.
    Przy resetach zawsze zaczynasz od podstawienia innego zasilacza.
    Jak nie zasilacz to kondensatory na płycie głównej obejrzyj dokładnie.
  • Poziom 3  
    Testowałem na zasilaczu tracer 420w i to samo, kondesatory ok
  • Poziom 3  
    Komputer sam się resetuje Komputer sam się resetuje Komputer sam się resetuje Komputer sam się resetuje

Chwilkę temu miałem bs, zaraz dodam fotki z bsview

EDIT
    Czy ten bs ma coś związane z tymi resetami

Moderowany przez RADU23:

Prosiłem by używał kolega przycisku "zmień" w przypadku dodawania informacji, gdy nikt nie zamieścił jeszcze odpowiedzi.
    Ponownie posty scaliłem.

• Poziom 43  
    BS to niestabilny CPU. Najbardziej wrażliwy jest sterownik grafiki. Obstawiam płytę główną.
    Pisałem o HWiNFO. Tak wstępnie to zrób reset BIOSu a później jak nie pomoże spróbuj podbić Vcore i napięcie FSB.
  • Poziom 3  
    Bios resetowałem już kilka razy, a napięć w opcjach biosu nie widzę Komputer sam się resetuje