Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Luxtor 3003w - Wzmacniacz chodzi, gra radio i gramofon, ale bardzo głośno buczy

13 Dec 2016 15:49 1107 3
  • Level 8  
    Witam,

Mam radiole Luxtor 3003w.
    Problem jest taki że wzmacniacz chodzi, to znaczy: Radio działa, łapie stację, wzmacniacz/wejście gramofonowe normalnie odbiera, bez zniekształceń. Potencjometr głośności i wybór barwy tonu działają prawidłowo. Niestety towarzyszy temu niesamowicie głośne buczenie. Buczenie nie zmienia się po zmianie funkcji radia, czy przy zmianie głośności. zmienia się tylko ton buczenia po zmianie barwy tonu :)

Buczy tak samo, nieważne co by się nie zrobiło. Ale jak pisałem, radio gra i wejście gramofonowe też. Nie mogę wyszukać go w internecie ponieważ brakuję tylnej ścianki a z tego co jest na nim napisane nic nie wynika.

Wzmacniacz chodzi na lampach EL84 i prostowniczej EZ80.

Luxtor 3003w - Wzmacniacz chodzi, gra radio i gramofon, ale bardzo głośno buczy
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 23  
    Sprawdź w pierwszej kolejności kondensatory filtrujące.
  • Admin of Retro group
    Czy anoda EL84 nie robi się czerwona/pomarańczowa? Jej przeciążenie też może zwiększyć amplitudę tętnień.
  • Level 8  
    Jutro wyciągnę radio z budy, jako że wolna niedziela :) i zobaczę jak z kondensatorami. Dam znać co się udało zrobić.