Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Dekoder CP pod monitor? Jak podłączyć?

ahilles11 13 Gru 2016 16:22 426 2
  • #1 13 Gru 2016 16:22
    ahilles11
    Poziom 19  

Witam,
    Dostałem od Cyfrowego Polastu w ramach promocji dodatkowy dekoder i chciałem go sobie zamontować. Jako, że posiadam tylko dodatkowy monitor postanowiłem spróbować do niego podłączyć sprzęt. Dekoder to jakiś firmowy model CP HD 3000 z wyjściami HDMI i SCART (Euro).
    Mój monitor to natomiast Samsung Syncmaster 152r (15 cali, max roz. 1024x768, wejścia DVI i VGA). W zasadzie obmyśliłem sobie, że podłączyć go mogę na trzy sposoby (przestawiłem na obrazkach) :

1 i 2. Kupienie konwertera HDMI to VGA i podłączenie go o monitora. (na obrazku przedstawiłem tańszy i droższy)
    3. Kupienie zwykłej przejściówki HDMI to DVI i podłączenie przez DVI. (najtańsza)
    4. Kupienie konwertera "cinch" to VGA. Z tym, że tutaj jeszcze byłaby przejściówka Euro>Cinch. (najdroższa opcja)

Nie mam szczerze pojęcia, która z opcja będzie działać i będzie optymalna. Boję się, że przy próbie konwersji HDMI będzie problem z rozdzielczością, natomiast przy cinchu jakość będzie tragiczna. Proszę o doradzenie z czego najlepiej skorzystać :)

- Dekoder CP pod monitor? Jak podłączyć? - Dekoder CP pod monitor? Jak podłączyć? - Dekoder CP pod monitor? Jak podłączyć?
    - Dekoder CP pod monitor? Jak podłączyć?- Dekoder CP pod monitor? Jak podłączyć?

0 2
  • #2 13 Gru 2016 16:28
    andpol 33
    Poziom 35  

Opcja 3 da najlepszy obraz. Pytanie, jak sobie poradzi monitor z rozdzielczością 1080 albo 720?

0
  • #3 13 Gru 2016 16:47
    ahilles11
    Poziom 19  

Zrobiłem od ręki mały test ale nie wiem czy jest on miarodajny. Podłączyłem pod VGA komputer na rozdzielczości 1280x720 i 1920x1080 i mam "Video signal not supported". Jedyna rozdzielczość to 1024x768.

- Dekoder CP pod monitor? Jak podłączyć?

0