Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DCP-J515 - Okresowe zacięcia papieru

13 Gru 2016 19:13 765 2
  • Poziom 14  
    Witam.
    Brother DCP-J515 drukuje 4 kartki i zacina papier. Przed rozpoczęciem próby druku piątej kartki słychać stukanie i pojawia się komunikat o zacięciu. Czwarta kartka też jest wciągana ze stukiem, ale jeszcze przechodzi i druk jest poprawny. Problem pojawia się gdy każda kartka jest drukowana oddzielnie.
    Gdy drukuję serie np. kilkunastu kartek, wszystko ok.
    Mam ten problem od roku, już się przyzwyczaiłem, ale może któryś z kolegów zna rozwiązanie?
    Odpukać, ale mimo 5 lat pracy głowica działa dobrze, więc chętnie bym tą mechanikę zrobił.
  • Pomocny post
    Spec od drukarek
    Kiedyś miałem podobny problem i przyczyną było ruszające się łoże w którym siedzi wałek na którym jest enkoder kołowy. Odsuwał się do zębatek i wtedy była dziwna praca i zacięcia. Luz miało łoże po prawej stronie.
  • Poziom 14  
    Rozebrałem drukarkę. Przy okazji zresetowałem liczniki druku i pampersa. Wyczyściłem też zbiornik pampersowy. Wałek, o którym pisze przedmówca owszem ma mały luz, ale nie wygląda na to, by odsuwał się aż tak. Choć przy parkingu głowicy wewnętrzne koła zębate są trudno dostępne i niewidoczne. Za to pojawiła się inna rzecz. Gdy zdjąłem obudowę ze środka wypadła sprężyna średnicy około 5mm z długimi na 1,5cm wąsami z obu stron. Nie widzę skąd mogła by być, a boję się rozbierać mechanizmy. Ewidentnie siedziała na jakiejś osi i coś dociskała.
    Złożyłem drukarkę i póki co drukuje jak dotychczas. Chyba odpuszczę.
    Dziękuję endriuf za pomoc.