Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie instalcji SAT z wykyrzystaniem przewodów telewizji kablowej.

jeremiw1 13 Dec 2016 19:23 804 5
    jeremiw1
    Level 17  
    Witam, mam problem. Pod koniec grudnia będę miał odłączoną telewizję kablową więc zamontowałem antenę satelitarną i poprowadziłem przewody od konwertera do skrzynki w której jest pasywny rozdzielacz telewizji kablowej.
    W ścianach były pozakładane gniazda TV/R więc je ominąłem zakładając na końcu przewodów wtyczkę F.
    Odłączyłem rozdzielacz w skrzynce i zacząłem się wpinać w przewody idące do pokojów. Sprawdziłem dotąd 2 przewody i ciągle mam na nich zwarcie, dekoder NC+ pokazuje komunikat "Zwarcie LNB" a miernik SAT podłączony do takiego przewodu od razu się wyłącza (zwarcie). Poprawiałem wtyczki F ale nic to nie pomaga.

Brakło mi pomysłów więc poszedłem do skrzynki, wyjąłem rozdzielacz i w tym momencie żaden przewód nie był do niczego podłączony, każdy wisiał luźno w powietrzu - dalej zwarcie.

Gdy jednak podłącze spowrotem pasywny rozdzielacz to telewizja kablowa działa normalnie.
    Gdy przewód w pokoju pokazywał zwarcie (będąc podłączony do konwertera) zmierzyłem multimetrem DC napięcie (łudząc się, że gdzieś w domu w którym od jakiegoś czasu nie mieszkam jest jakiś aktywny wzmacniacz, który daje napięcie), wynosiło 0 volt.

Proszę o pomoc.
    andpol 33
    Level 38  
    Gdzieś po drodze jest jakiś rozgałęźnik tv.
    jeremiw1
    Level 17  
    Też tak myślę, ale przeszukałem pół domu :) Wszystkie skrzynki elektryczne itp. Będę szukał dalej, jakiś czas temu była robiona elewacja i może schowali coś w jakiejś puszce.
    Dziękuję za wskazówkę kolego andpol 33.
    andpol 33
    Level 38  
    Jaki to budynek, blok?
    jeremiw1
    Level 17  
    Nie, normalny dom ale dość duży stąd rozgałęźnik na kilka TV. Od początku zakładałem, że w tej skrzynce jest główny przewód wejściowy od kablówki i rozgałęzienie na pokoje ... ale teraz już nie wiem czy przewód nie wchodzi z drugiej strony domu. Jutro poszukam.
    jeremiw1
    Level 17  
    Sprawa rozwiązana, winowajcą okazał się rozgałęźnik TV schowany na zewnątrz w elewacji w puszce elektrycznej
    Dziękuję za pomoc w rozwiązaniu problemu. Pozdrawiam.