Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki kupic serwer do małej firmy?

songo983 13 Gru 2016 20:41 501 5
  • #1 13 Gru 2016 20:41
    songo983
    Poziom 9  

Cześć,
    Chciałbym kupić nowy serwer do administracji w małej firmie najlepiej do pracy pod windows server 2008. Serwerek służy głownie jako serwer baz danych różnych programów, oraz będzie postawiony serwer www na apachu. Jaki sprzęt wybrać w miare optymalnie?

Pozdrawiam

0 5
  • Servizza
  • #2 13 Gru 2016 21:07
    m.jastrzebski
    Poziom 35  

songo983 napisał:
    Cześć,
    Chciałbym kupić nowy serwer do administracji w małej firmie najlepiej do pracy pod windows server 2008. Serwerek służy głownie jako serwer baz danych różnych programów, oraz będzie postawiony serwer www na apachu. Jaki sprzęt wybrać w miare optymalnie?

Pozdrawiam

szklane kule wyszły.
    skad mamy wiedziec ile osob bedzie zapisywac na nim pliki. I jakie pliki.
    jak duże będą te bazy danych z jaka ilością zapytań.
    skad mamy wiedzieć jaka strona www z jakim ruchem itd.

Jedyne to co można powiedzieć po Twoim opisie to nie stawiaj www i nie trzymaj danych roznych programow na jednej maszynie.
    Www i wszelaki dostep zewnetrzny to jakis DMZ. Bazy danych, pliki serwer wewnatrz sieci lan.

0
  • Servizza
  • #3 13 Gru 2016 21:34
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

songo983 napisał:
    Serwerek służy głownie jako serwer baz danych różnych programów, oraz będzie postawiony serwer www na apachu. Jaki sprzęt wybrać w miare optymalnie?

W myśl zasady "garbage-in garbage-out"
    Do tego wystarczy ci zestaw z "procesorkiem intelka", oraz dysk przyzwoity samsunga z przyzwoitym cache-em, oraz optymalna płyta Asusa zepnie to wszystko.

Dodano po 3 [minuty]:

Obudziłem babcię, jej odpowiedź to
    to dowolna maszyna z intel I7 8GB RAM DDR3, SSD-256 + HDD 2T wystarczy.
    Ale szklanej kuli nie pocierała, nie mogła jej znależć

0
  • #4 14 Gru 2016 08:30
    songo983
    Poziom 9  

Aktualnie serwerek pracuje na Win Server 2003, pliki bazowe zajmują w sumie ok 300 MB. Serwer włączone ma DHCP dla sieci z kilkunastoma komputerami. Czyli cos składanego wystarczy? Bo z tego co wyczytałem to popularne gotowe serwerki Della np T130.

1
  • #5 14 Gru 2016 08:54
    m.jastrzebski
    Poziom 35  

songo983 napisał:
    Aktualnie serwerek pracuje na Win Server 2003, pliki bazowe zajmują w sumie ok 300 MB. Serwer włączone ma DHCP dla sieci z kilkunastoma komputerami. Czyli cos składanego wystarczy? Bo z tego co wyczytałem to popularne gotowe serwerki Della np T130.

czego Ty od forum oczekujesz powiedz mi??

Jak wyzej szklane kule wyszly.
    Co obecnemu serwerowi dolega?? Posul sie? Niedomaga? Czego mu brakuje? Pamieci? Dysku, procesora?? Skad my to mamy wiedziec jak Ty z uporem tego nie piszesz??

0
  • #6 14 Gru 2016 09:47
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Bierz tego della, będzie optymalny.

0