Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen Xsara 1,9D - Dziwne wskazania obrotomierza i prędkościomierza

13 Dec 2016 22:39 807 2
  • Level 26  
    Uruchomiłem dziś Xsarę 1,9 D (rocznik 1999) po perypetiach z pompą wtryskową. Tamte problemy rozwiązane, jednak po uruchomieniu zauważyłem że wskazówka obrotomierza wskazuje prawie 4 tys. obr/min, a prędkościomierza na postoju około 40 km/h. Przy zmianie obrotów silnika obrotomierz reaguje w taki sposób jakby zero było w okolicy 3 tys obr, prędkościomierz również po ruszeniu autem reaguje. Dodam że w związku z problemami z pompą akumulator był kilka razy wyczerpany, odłączany, podłączany kablami inny. Znalazłem podobny temat:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2210140.html
    jednak u mnie jak wyjmę bezpiecznik i załączę na chwilę kierunkowskazy to zegary "tańczą", jak wyłączam zapłon to opadają na zero, po włożeniu bezpiecznika i włączeniu zapłonu wracaja na swoje 3 tys i 40 km/h.. Nadmienię że przed awarią pompy zegary działały zawsze bezproblemowo, to ich pierwszy taki "numer". Czy da się jeszcze coś zrobić czy tylko wymiana na inne sprawne?
  • Level 35  
    Moim zdaniem problem z zegarami.
    Jak masz Xsare I to masz o tyle prościej że kupujesz odpowiednie zegary, montujesz i jazda.
    Nie musisz nic kodować, żadne immo (grupa VAG).

Jak pamiętam w Xsarze II zegary zgrać z BSI, i przed podłączeniem ustawić przebieg. Bo jak w zegarach większy BSI złapie większy, jak niższy, to BSI wpisze do zegarów poprawny.
  • Level 26  
    Problem rozwiązany. Za radą użytkowników forum Citroena zdemontowałem dziś zegary (konieczne "zrujnowanie" prawie całego kokpitu), rozłożyłem je i wskazówki prędkościomierza oraz obrotomierza zdjąłem z osi po czym obróciłem i włożyłem w inne miejsca. Obrotomierz doregulowałem po odpaleniu, natomiast prędkościomierz sprawdzałem w czasie jazdy z nawigacją, ustawiłem go ok 3 km wyżej niż wskazywała nawigacja (przy niższych prędkościach różnica jest większa, przy wyższych się nieco zmniejsza). Wszystko poskładałem, działa jak należy, zamykam temat