Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć subwoofer aktywny vk7830 do wzmacniacza jvc rx5060

Elektryk2530 13 Gru 2016 22:53 483 5
  • #1 13 Gru 2016 22:53
    Elektryk2530
    Poziom 2  

Witam,
    To moj pierwszy temat i zaznaczam że nie wiele wiem w temacie audio.
    Prosze o pomoc o wytłumaczenie jak podłączyć ten subwoofer ze wzmacniaczem. Licze na jakis prosty schemat lub po prostu wytłumaczenie na chlopski rozum. Wzmacniacz posiada jedno wyjscie na sub. Jaki przewód musze zakupic?
    Nie wiem czy mam sie podłączyć pod "line in" czy "high level input" i moze ktos mi wytłumaczy do czego jedno i drugie służy.

W zestawie z subem dostałem taki kabel jak na zdjeciu i po podłączeniu do wyjscia wzmacniacza sub i jednego (czerwonego lub bialego) line in grało ale domyslam sie ze nie na tym powinno to polegać bo chyba gra tylko połowicznie(?).

Zdjecia wzmaka i suba w załączniku.

Z gory dziękuję za pomoc!

0 5
  • Pomocny post
    #2 13 Gru 2016 23:42
    humbel
    Poziom 23  

Do line in podłączasz się bezpośrednio z wyjść sygnałowych np z wyjścia TAPE albo VCR (Rec) wzmacniacza.
    Do high level input wpinasz się tak jak byś subwoofer traktował jako zwykły głośnik.
    Z wyjść głośnikowych wzmacniacza wpinasz się zwykłymi kablami ±.
    To tak ogólnie rzecz biorąc.

W twoim przypadku podpięcie pod Line in nie musi być prowadzone do 2 gniazd ponieważ twój wzmacniacz posiada dedykowane wyjście do subwoofera które prawdopodobnie jest mono i zbiera sygnał z lewego i prawego kanału. Czy podłączyć pod L czy P przy subwooferze nie ma znaczenia.
    Znaczenie by miało gdyby twój wzmacniacz nie posiadał dedykowanego wyjścia subwoofera.
    Wtedy rec output we wzmacniaczu przekierowujesz np na wyjście VCR i podłączasz z niego pod Line in 2 wtyczki. Ale ta sytuacja cię nie dotyczy :)

0
  • #3 14 Gru 2016 07:42
    Elektryk2530
    Poziom 2  

Bo myślałem ze potrzebuje jakies kostki, rozdzielacza albo przewodu 1RCA-2RCA od wzmacniacza do suba zeby to prawidlowo grało.
    Ale dzieki za odpowiedz :)

0
  • #4 14 Gru 2016 08:29
    asterix99
    Poziom 17  

Istnieje coś takiego jak "Kabel Subwoofer Typ Y / RCA-2xRCA".

0
  • #5 14 Gru 2016 08:42
    Elektryk2530
    Poziom 2  

Ok postaram sie taki kupić dzieki za podpowiedzi :)

0
  • #6 14 Gru 2016 08:43
    Polon_us
    Poziom 40  

Można również wspomnieć, że trzeba sprawdzić ustawienia wyjścia "Sub Out" w wzmacniaczu (Speakers -> Subwoofer) i w razie potrzeby uaktywnić.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo