Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vw passat b5 fl 2002r. 1.9 tdi 101 km zapala się esp, traci moc

14 Gru 2016 01:26 2478 7
  • Poziom 12  
    Witam.Mam problem z passatem b5 1.9 tdi 2002r. który polega na tym,że podczas jazdy zapala się kontrolka od ESP po czym silnik zaczyna trochę szarpać i traci moc.Dodatkowo cały czas mruga kontrolka świec żarowych.Kiedy go zgaszę i odpalę to przez chwilę jest dobrze aż do czasu gdy zapali się esp i znowu odcina moc.Na kompie pokazuje tylko czujnik stopu więc go wymieniłem ale nic to nie dało.Wymieniłem również wężyki podciśnienia turbiny bo dwa były nieszczelne ale problem pozostał.Czy ktoś z Was miał taką usterkę?Za pomoc będę wdzięczny.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Siema. W pierwszej kolejności sprawdź cieśninie powietrza w kołach. Podłącz kompa, wejdź w abs i zrób odczyt prędkości kół podczas jazdy. Sprawdź czy wskazania są mniej więcej równe na wszystkich kołach. Daj znać jak zrobisz odczyt.
    Przy jakiej prędkości Ci ogranicza moc?
  • Poziom 12  
    Nie wiem jak w b5, ale w b6 zaświecenie kontrolki esp powoduje wejście sterownika w tryb awaryjny, potrzebna jest dobra diagnostyka vagiem, najlepiej podczas jazdy
  • Poziom 12  
    Tu jest tak samo ,gdy esp się zapali od razu traci moc , a dzieje się tak od dwójki w górę powyżej 40 km /h
  • Poziom 42  
    ESP to wtórny problem. Silnik ma awarię, obcina moc i wtedy wyłącza się ESP. Diagnoza co dzieje się z silnikiem
  • Poziom 10  
    Diagnozowałeś prędkości kół?
  • Poziom 29  
    Kołom daj spokój posłuchaj kolegi kortyleski, diagnoza silnika
  • Poziom 10  
    pewnie problem z wtryskiem albo instalacją do niego