Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo- wymiana dysku na nowy i problem z instalacją OS

14 Gru 2016 06:49 1365 6
 • Poziom 20  
  Witam.
  Laptop Lenovo G50-70, musiałem robić reinstalację (padł dysk), po osadzeniu nowego systemu wszedłem na stronę po sterowniki, wpisałem numer seryjny (YB03509569), pięknie wszystkie wyskoczyły - link:
  Code:
  http://support.lenovo.com/pl/pl/products/Laptops-and-netbooks/Lenovo-G-Series-laptops/G50-70-Notebook-Lenovo/80DY/CTO?linkTrack=Caps%3ABody_SerialNumber&tabName=downloads&beta=false

  Pobrałem wszystkie jakie widnieją na stronie, zapisałem je na gwizdek, włożyłem do laptopa i kolejno zacząłem instalować. Pierwszym sterownikiem był BIOS, komputer zaczął w procentach pokazywać proces, zrobił restart i Fail.
  Nie uruchamia się się wcale, po próbach wyboru czegokolwiek wyskakuje napis:
  No bootable device -- Please restart system i pętla się zamyka.
  Pomóżcie Proszę, bo chciałbym naprawić tego laptopa.
  Lenovo- wymiana dysku na nowy i problem z instalacją OS Lenovo- wymiana dysku na nowy i problem z instalacją OS Lenovo- wymiana dysku na nowy i problem z instalacją OS

  Zmieniłem tytuł na adekwatny.
  RADU23
 • Poziom 39  
  Trzeba teraz bios skonfigurować. Szkoda że nie porobiłeś screenów z działające biosu. Masz komunikat, że bios nie widzi napędu z systemem z którego można by wystartować. Trzeba to ustawić tak jak było wcześniej. Napisz jaki miałeś system operacyjny. Jak naciśniesz F12 przy starcie biosu to jaki obrazek widzisz?
 • Poziom 20  
  No ale jak to ustawić, skoro nie działa żadna procedura wejścia w konfigurację?
  Systemu na padniętym dysku nie znam, laptop znajomej, która też nie wie nawet o co pytam :)
 • Poziom 43  
  Skoro nie zna Pan systemu, to co Pan chce instalować?
  Na zrzutach wyraźnie jest mowa o braku bootowania z użyciem ustawień sieciowych (1, 3). Kolejny zrzut (2) wskazuje na konieczność użycia nośnika recovery, wiec standardowy nośnik z Windows 8.1 64-bit - spojrzałem na jakąś stronę ze specyfikacją - może nie wystarczyć.
  Tak czy inaczej od poszukania tego, co "w komplecie" znajoma mieć winna, by chyba zacząć wypadało.
 • Poziom 20  
  Nie bardzo rozumiem i proszę o wyrozumiałość:
  Gdybym był taki biegły w tematyce, z pewnością nie było by tu mojego wątku...
  - czyli co. muszę jeszcze raz instalować system operacyjny?
  Przecież ja już uruchomiłem komputer z zainstalowanym systemem Win7-64 (taki akurat posiadam) i chciałem dołożyć wszystkie sterowniki, tylko coś mnie pokusiło, żeby uaktualnić bios. Czy ja muszę mieć dokładnie taki sam system jaki był na starym padniętym dysku?
  Proszę o nieco jaśniejsze porady, co muszę i jak.
  Dziękuję

  Edit:
  Znajoma nie ma niczego, pewnie była partycja recovery, a laptop skończył gwarancję, więc na pomoc serwisu nie ma co liczyć.

  Przy starcie biosu, gdy nacisnę F12 widzę screen trzeci z pierwszego postu.
  Gdyby udało mi się wejść do Setup biosu, poradził bym sobie z jego konfiguracją, ale właśnie tego nie można zrobić, nie ma żadnej procedury wejścia typu (F2 to setup, Delete itp) no chyba, że ja czegoś nie rozumiem.
 • Poziom 20  
  No i to jest porada!!!
  Dzięki wielki Dra98, z lewej strony przy wtyczce zasilania jest mały przycisk typu reset i to nim trzeba uruchomić było komputer, aby na wstępie pokazał menu z dostępem do Setup biosu. Wtedy, gdy wszystko ustawię, następne próby wejścia do Setup Bios są standardowe F2.
  Jeszcze raz Wielkie Dzięki !