Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymiana karty sieciwej WiFi w LEnovo Z510

kamilbor 14 Dec 2016 12:25 2640 6
    kamilbor
    Level 7  
    Witam,
    Zmagam się z problemem karty sieciowej Intel(R) Wireless-N 7260 w laptopie lenovo z510. Na systemie win 7 notorycznie odłącza się do podłączonej sieci a po ok. 5min wywala całą kartę sieciową, którą trzeba restartować i tak w kółko. Problem jest powszechny i na stronach polskich i zagranicznych. Wina na 99% sterowników. Laptop był już na gwarancji bez rezultatu. (problem dotyczy tylko win7, na win 8 i 10 karta działa normalnie)
    Podjąłem decyzje o wymianie karty sieciowej na nowszą.
    I tu nasuwa się pytanie:
    1. Jaką kartę polecacie do tego laptopa? Oczekiwania to obsługa standardu ac.
    Pozdrawiam,
    Kamil
  • Helpful post
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Weź pod uwagę, blokadę nieautoryzowanych kart WiFi w Lenovo.

Opcje są dwie - autoryzowana karta lub modyfikacja BIOS'u.
    kamilbor
    Level 7  
    A jest jakaś biała lista kart sieciowych które przejdą?
    Na wszelki wypadek jeszcze raz skontaktowałem się z firmą lenovo i jak przypuszczałem, ponownie rozkładają ręce.
  • Helpful post
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Jest, tylko Lenovo niekoniecznie wprost chce ja podać.

Szukaj (np. na Allegro) kart dedykowanych do Lenovo - sprzedawcy podają modele z jakimi działają.

Podanego Intel'a 7260AC mam wymienionego z fabrycznego broadcom'a w samsungu i działa bez problemu.

Kartę masz w formacie mPCIe, czy M.2 ?
    kamilbor
    Level 7  
    Witam,
    Przepraszam za dość długą nieobecność. Ale starałem się rozwiązać problem bezpośrednio z serwisem lenovo.
    Posiadam slot mPCI.
    Ostatecznie dostałem od serwisu lenovo plik pdf Hardware Maintence Manual, w którym są wyszczególnione podzespoły z którym powinien współpracować mój laptop. Poniżej zamieszczam link do tego pliku.
    https://download.lenovo.com/consumer/mobiles_pub/lenovo_z410z510z510touch_hmm.pdf
    Mama zamiar wymienić kartę wi-fi jednakże zastanawiam się która będzie najlepsza.
    Pozdrawiam.
    czuker
    Level 26  
    Możesz się jeszcze zastanowić nad aktualizacją systemu operacyjnego :)
    kamilbor
    Level 7  
    Aktualnie mam Win 10 i działa, jednak Win 7 Króluje bez dwóch zdań!
    I dokładnie problem dotyczy sterowników do Win 7.