Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nadruk na płytach CD/DVD - najtańszy sposób

DzielnyNysiu 14 Gru 2016 14:23 1197 9
  • #1 14 Gru 2016 14:23
    DzielnyNysiu
    Poziom 2  

Witam serdecznie
    Mam problem, z którym nie wiem jak sobie poradzić, dlatego też chciałbym zasięgnąć opinii osób, które wiedzą niewątpliwie więcej ode mnie w tym zakresie. Potrzebuję urządzenia, dzięki któremu będę w stanie stworzyć podpis (w formie prostej grafiki i tekstu) na nośniku cd, bądź dvd. Chodzi o jak najtańsze rozwiązanie, które pozwoli mi zadrukować dosłownie ok. 15 płyt w ciągu miesiąca. Dotychczas stosowałem napęd z funkcją lightscribe i był on w zupełności wystarczający. Niestety z powodu 'wycofywania?' tejże technologii, nośniki do nadruku lightscribe stają się cholernie drogie. Wolałbym nie kupować kolejnej drukarki (z funkcją nadruku płyt), ponieważ mam w biurze już 3 drukarki no i trochę szkoda miejsca. Czy zna ktoś lepsze rozwiązanie?
    Pozdrawiam

0 9
  • #2 14 Gru 2016 14:47
    sanfran
    Poziom 33  

Na przykład:

Nadruk na płytach CD/DVD - najtańszy sposób

Nie sadze, żeby foliowa nalepka na płycie spowodowała kłopoty z jej wyważeniem podczas odczytu.

0
  • #4 14 Gru 2016 15:54
    DzielnyNysiu
    Poziom 2  

Dziękuję za pomysł. Zamówiłem na próbę trochę takich arkuszy - już naciętych na rozmiar CD no i cóż, będę testował. Mam nadzieję, że nie będzie problemu z naklejaniem tego i że ten naklejony papier będzie się jakoś w miarę dobrze prezentował - bo co jak co, lightscribe niby w odcieniach szarości, ale wygląda profesjonalnie ;)

0
  • #6 15 Gru 2016 08:36
    DzielnyNysiu
    Poziom 2  

Wszystko zależy od firmy. U mnie taka ładna, zadrukowana płyta jest jedynie miłym akcentem w stronę klientów. Dokładnie tych płyt używałem do tej pory. 200 cd wystarczyłoby mi na rok - max. 1,5 w zależności od ilości projektów w ciągu roku, a po tym czasie cena płyt byłaby zapewne znów 1,5 raza większa. Celem tego tematu jest znalezienie alternatywy dla tychże płyt, których cena w przeciągu 2 lat zwiększyła się blisko dwukrotnie.

0
  • #8 15 Gru 2016 09:27
    DzielnyNysiu
    Poziom 2  

Właśnie boję się, że to będzie wyglądało tak trochę 'bazarowo'. Oglądałem te drukarki. Jest to opcja teoretycznie tańsza, niż płyty lightsrcibe, tylko pytanie, czy jakbym drukował jedynie płytki na takiej drukarce atramentowej okazjonalnie (czasem kilka razy w tyg. czasem raz na 2-3 tyg)., to czy nie będzie problemu z tuszem? Niewiem jak teraz, ale kiedyś drukarki atramentowe żeby były sprawne, to trzeba było dość często z nich korzystać. No i problem taki, że mam już w pokoju 2 drukarki atramentowe, a w drugim kombajn laserowy (ksero,druk,skaner). Jeśli chodzi o potrzebny rodzaj nadruku to jest są poprostu 2-3 szablony w których zmieniam jedynie adres. Póki co sprawdzę te naklejki jak tylko kurier dostarczy i będę myślał dalej. Szczerze to myślałem, że ktoś zna jakąś tajemniczą technologię, która zastąpiła lightscribe, a której w żaden sposób nie jestem w stanie znaleźć w internecie :)

0
  • #9 15 Gru 2016 13:41
    my41s
    Poziom 31  

DzielnyNysiu napisał:
    Szczerze to myślałem, że ktoś zna jakąś tajemniczą technologię, która zastąpiła lightscribe, a której w żaden sposób nie jestem w stanie znaleźć w internecie :)

Był jeszcze LabelFlash. Ale nośników to chyba już w ogóle do tego nie kupisz. Nic innego nie ma. Najlepsze wyjście to raczej będzie drukowanie na płytach.

0
  • #10 15 Gru 2016 19:19
    1903379
    Usunięty  
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo