Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka Mastercook 3440/3445 - Prawidłowe podłączenie zegara (programatora).

KosiMazakii 14 Gru 2016 16:52 1230 4
  • #1 14 Gru 2016 16:52
    KosiMazakii
    Poziom 8  

Witam!

Ponieważ mój zegar w kuchence wyzionął ducha postanowiłem zamówić drugi. Na starym programatorze (a w zasadzie jego obudowie) jedyny napis jaki miałem to "13849-076", na nowym "C430025J3". Konkretnie nie jestem w stanie podać typu kuchenki, bo tabliczka znamionowa jest nieczytelna. Wnioskuję z instrukcji, że mam typ 3440 lub 3445. Liczyłem, że sprawa będzie banalna. Odepnę stary programator i podepnę nowy. Niestety okazało się, że podłączenia wypadają inaczej. Kontaktowałem się, ze sprzedającym który twierdzi, że to zamienne programatory i nie powinno być dramatu. Nie chce ryzykować, więc może jest ktoś kto jest w stanie mi pomóc i podpowiedzieć jak prawidłowo podpiąć nowy programator. Na wszelki wypadek podrzucam kilka zdjęć kuchenki i programatora:

https://goo.gl/photos/zt5pLxxxqZeH1eHBrzy8

Proszę poprawnie dodać zdjęcia: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html
    mrhari

Od siebie dodam, że stary programator to ten z już ściągniętą obudową. Wyżej także zdjęcia programatora podłączonego do kuchenki.

PS. Uspokajam wszystkich, kuchenka już jest doczyszczona i prezentuje się o wiele lepiej jak na zdjęciach tylko bez zegara nie działa piekarnik :).

Pozdrawiam
    Grzegorz

Kuchenka Mastercook 3440/3445 - Prawidłowe podłączenie zegara (programatora). Kuchenka Mastercook 3440/3445 - Prawidłowe podłączenie zegara (programatora). Kuchenka Mastercook 3440/3445 - Prawidłowe podłączenie zegara (programatora). Kuchenka Mastercook 3440/3445 - Prawidłowe podłączenie zegara (programatora). Kuchenka Mastercook 3440/3445 - Prawidłowe podłączenie zegara (programatora). Kuchenka Mastercook 3440/3445 - Prawidłowe podłączenie zegara (programatora). Kuchenka Mastercook 3440/3445 - Prawidłowe podłączenie zegara (programatora).

0 4
  • Pomocny post
    #2 14 Gru 2016 17:58
    Loker
    Poziom 38  

Z tego co widzę, do starego programatora miałeś podłączone cztery przewody. Te dwa które szły do przekaźnika w nowym także mają iść do przekaźnika. Dwa pozostałe to zasilanie - do dwóch pozostałych (szerokich) konektorów - ST1 i ST2.

0
  • #3 14 Gru 2016 18:51
    KosiMazakii
    Poziom 8  

Dzięki za szybka odpowiedź. A co jeśli zamienię kolory tzn. jeśli szary z białym (bo takie są przy białym przekaźniku) zamienię i ST1 z ST2. W kuchence jest prąd zmienny, więc tu nie powinno się nic złego stać... chyba ;). Będzie to miało jakieś znaczenie w tym wypadku?

0
  • Pomocny post
    #4 15 Gru 2016 12:54
    Loker
    Poziom 38  

W tym wypadku - jeśli masz podłączone tylko cztery przewody - nie ma znaczenia.

0
  • #5 15 Gru 2016 18:54
    KosiMazakii
    Poziom 8  

Programator już zamontowany . Wygląda na to, że działa prawidłowo - od ustawienia godziny po włączanie i wyłączanie piekarnika. Z zauważalnych różnic to zmienił się kolor wyświetlacza. Z niebieskawego na zielony. Nic wielkiego. Podłączałem zgodnie z tym zdjęciem jakie było zamieszczone w tym temacie:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2997625.html

Nie miało to pewnie większego znaczenia ale wolałem dmuchać na zimne. Duże uznanie dla Lokera za pomoc. Dziękuję Ci bardzo - punkty już poleciały :). Tydzień mojego szorowania i doczyszczania tej kuchenki nie poszedł na marne ;). Dla potomności wrzucam jeszcze schemat jaki otrzymałem i rzekomo jest to do tej kuchenki (lub bardzo podobnej).

0