Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka Mastercook 3440/3445 - Prawidłowe podłączenie zegara (programatora).

14 Gru 2016 16:52 2364 4
 • Poziom 9  
  Witam!

  Ponieważ mój zegar w kuchence wyzionął ducha postanowiłem zamówić drugi. Na starym programatorze (a w zasadzie jego obudowie) jedyny napis jaki miałem to "13849-076", na nowym "C430025J3". Konkretnie nie jestem w stanie podać typu kuchenki, bo tabliczka znamionowa jest nieczytelna. Wnioskuję z instrukcji, że mam typ 3440 lub 3445. Liczyłem, że sprawa będzie banalna. Odepnę stary programator i podepnę nowy. Niestety okazało się, że podłączenia wypadają inaczej. Kontaktowałem się, ze sprzedającym który twierdzi, że to zamienne programatory i nie powinno być dramatu. Nie chce ryzykować, więc może jest ktoś kto jest w stanie mi pomóc i podpowiedzieć jak prawidłowo podpiąć nowy programator. Na wszelki wypadek podrzucam kilka zdjęć kuchenki i programatora:

  https://goo.gl/photos/zt5pLxxxqZeH1eHBrzy8

  Proszę poprawnie dodać zdjęcia: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html
  mrhari  Od siebie dodam, że stary programator to ten z już ściągniętą obudową. Wyżej także zdjęcia programatora podłączonego do kuchenki.

  PS. Uspokajam wszystkich, kuchenka już jest doczyszczona i prezentuje się o wiele lepiej jak na zdjęciach tylko bez zegara nie działa piekarnik :).

  Pozdrawiam
  Grzegorz

  Kuchenka Mastercook 3440/3445 - Prawidłowe podłączenie zegara (programatora). Kuchenka Mastercook 3440/3445 - Prawidłowe podłączenie zegara (programatora). Kuchenka Mastercook 3440/3445 - Prawidłowe podłączenie zegara (programatora). Kuchenka Mastercook 3440/3445 - Prawidłowe podłączenie zegara (programatora). Kuchenka Mastercook 3440/3445 - Prawidłowe podłączenie zegara (programatora). Kuchenka Mastercook 3440/3445 - Prawidłowe podłączenie zegara (programatora). Kuchenka Mastercook 3440/3445 - Prawidłowe podłączenie zegara (programatora).
  [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
 • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
 • Pomocny post
  Poziom 39  
  Z tego co widzę, do starego programatora miałeś podłączone cztery przewody. Te dwa które szły do przekaźnika w nowym także mają iść do przekaźnika. Dwa pozostałe to zasilanie - do dwóch pozostałych (szerokich) konektorów - ST1 i ST2.
 • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
 • Poziom 9  
  Dzięki za szybka odpowiedź. A co jeśli zamienię kolory tzn. jeśli szary z białym (bo takie są przy białym przekaźniku) zamienię i ST1 z ST2. W kuchence jest prąd zmienny, więc tu nie powinno się nic złego stać... chyba ;). Będzie to miało jakieś znaczenie w tym wypadku?
 • Pomocny post
  Poziom 39  
  W tym wypadku - jeśli masz podłączone tylko cztery przewody - nie ma znaczenia.
 • Poziom 9  
  Programator już zamontowany . Wygląda na to, że działa prawidłowo - od ustawienia godziny po włączanie i wyłączanie piekarnika. Z zauważalnych różnic to zmienił się kolor wyświetlacza. Z niebieskawego na zielony. Nic wielkiego. Podłączałem zgodnie z tym zdjęciem jakie było zamieszczone w tym temacie:

  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2997625.html

  Nie miało to pewnie większego znaczenia ale wolałem dmuchać na zimne. Duże uznanie dla Lokera za pomoc. Dziękuję Ci bardzo - punkty już poleciały :). Tydzień mojego szorowania i doczyszczania tej kuchenki nie poszedł na marne ;). Dla potomności wrzucam jeszcze schemat jaki otrzymałem i rzekomo jest to do tej kuchenki (lub bardzo podobnej).