Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Farnell IoTFarnell IoT
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo 310 15ISK- dziadostwo, czy przyzwoity laptop?

14 Dec 2016 18:30 588 2
  • Level 9  
    Witam,

Mam obecnie starego laptopa Lenovo Ideapad Y550 (procesor Intel Core 2 Duo P8600 - 2,4 GHz, Ram 4GB, karta graficzna GeForce 240M, HDD 500GB), który 7 lat temu był ze średniej/wyższej półki. Teraz potrzebuję laptopa dla ojca i się zastanawiam, czy współczesne laptopy z niskiej półki do 2000 zł są słabsze, dorównują, czy prześcigają w osiągach mojego starego laptopa. Mój ojciec używa laptopa tylko do przeglądania internetu i ewentualnie oglądania filmów, podczas gdy ja lubię sobie jeszcze pyknąć w jakąś gierkę na tyle na ile pozwoli sprzęt. Tak, więc mam opcje: oddać starego laptopa ojcu, a sobie wziąć nowy albo vice versa. Ojciec wie, że laptopa nie otwiera się chwytając za róg i nie jada się na nim obiadu, więc laptop nie musi być pancerny, ale musi być wystarczająco porządny, żeby nie trzeba było chodzić po pokoju na palcach, w obawie przed awarią.
    Zastanawiam się nad Lenovo 310-15ISK (Link do morele.net) i mam takie pytania:
    1. Czy ktoś miał styczność z modelem z tej serii i może się podzielić informacjami o konstrukcji (czy obudowa i klawiatura się gnie przy każdym dotyku, klapa urywa się po 4 otwarciach, itp.)? Wolę trochę słabsze podzespoły niż dziadowskie wykonanie.
    2. Czy w porównaniu do starego Lenovo Ideapad Y550 (procesor Intel Core 2 Duo P8600 - 2,4 GHz, Ram 4GB, karta graficzna GeForce 240M, HDD 500GB), Lenovo 310 jest wydajniejszy, czy nie?
    3. Czy warto inwestować w tani laptop z rozdzielczością HD (w sensie 1600x900, 1920x1080)? Widziałem takie w supermarketach, ale miały słabe procesory i zintegrowane karty graficzne, co pozwala mi wątpić w ich płynność działania. Jakie są Wasze opinie?
    4. Czy macie jakieś alternatywne do tego Lenovo 310 propozycje ? Jestem otwarty na propozycje i porady.

Z góry dziękuję za poświęcony czas.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Farnell IoTFarnell IoT
  • Level 3  
    Dell Vostro 3568 (15,6") seria Vostro 15 3000
    Sobie zobacz w tym przedziale, serwis/gwarancja jest nie do przecenienia w porównaniu choćby do tego co oferuje Lenovo.
  • Level 23  
    Lenovo ideapad to raczej typowa biznesówka ale ma najlepsza wydajność w cenie

Acer E5-573G - z i3 i GT920m - laptop ma matowa matryca nie odbija otoczenia mniej męczy wzrok., lepsze wykonanie jak Lenovo, przyzwoita konfiguracje, serwis na poziomie Door to Door.
    http://www.x-kom.pl/p/326309-notebook-laptop-...er-e5-573g-i3-5005u-8gb-500-win10-gf920m.html

Ewentualnie z renomowanej marki Dell 5558 dostaniesz
    http://www.x-kom.pl/p/271069-notebook-laptop-...l-inspiron-5558-i3-5005u-4gb-1000-gf920m.html
    też z grafiką dedykowaną, przyzwoitym procesorem wykonanie lepsze jak Lenovo.