Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirpool WGPH ADP 6937 WH - Cieknie woda przy pobieraniu

14 Gru 2016 18:37 549 10
  • Poziom 9  
    Mam problem ze zmywarką - cieknie woda od dołu z lewej strony przy jej pobieraniu. Poza tym zmywarka chodzi normalnie, myje, nie wyświetla żadnego błędu. Co może być tego przyczyną?
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Dana woda napotykając na otwór wycieka. Praw fizyki Pan nie zmienisz.;)
  • Poziom 9  
    Arcus1977 napisał:
    Dana woda napotykając na otwór wycieka. Praw fizyki Pan nie zmienisz.;)
    Serio? Polecimy Dudkiem?
  • Specjalista Sieci, Internet
    Nie - miało to sugerować, że gdzieś może jest coś pęknięte, co tą wodę tłoczy, lub jest częściowo zatkane.
  • Poziom 9  
    To, że musi być dziura, żeby leciała woda wiem. Obejrzałam wnętrze zmywarki - nie widać pęknięć i dziur a woda wycieka tylko w momencie, kiedy jest pobierana. Liczyłam na rzeczową podpowiedź, co mogę sprawdzić i naprawić sama, czy konieczna będzie wizyta fachowca.
    IzaŚ napisał:
    co mogę sprawdzić i naprawić sama, czy konieczna będzie wizyta fachowca.

IzaŚ napisał:
    Obejrzałam wnętrze zmywarki - nie widać pęknięć i dziur

Wszystkie elementy zmywarki są ukryte - we wnętrzu są tylko komora zmywarki, tryskacze wody i ewentualnie miejsca, na płyny, sól itd
    Zmywarkę trzeba wyjąć, rozebrać i odszukać miejsce wycieku wody.
    Może to być wina jakiegoś przewodu z wodą (zatkanie, uszkodzenie), albo pompa, co wodę tłoczy, lub jakiś inny komponent.
    Możesz to zrobić sama - tylko czy potrafisz i co dalej Sama z tym zrobisz - wezwiesz fachowca a on Ci powie, że nie będzie po Tobie tego poprawiał, bo nie wie co zrobiłaś, a odpowiedzialność za to bierze.

Rzeczowej odpowiedzi udziela serwis lub fachowiec - my zdalnie możemy tylko zgadywać.

Nic Sama nie rób, wezwij fachowca.
  • Poziom 9  
    KOCUREK1970 napisał:
    IzaŚ napisał:
    co mogę sprawdzić i naprawić sama, czy konieczna będzie wizyta fachowca.

IzaŚ napisał:
    Obejrzałam wnętrze zmywarki - nie widać pęknięć i dziur

Wszystkie elementy zmywarki są ukryte - we wnętrzu są tylko komora zmywarki, tryskacze wody i ewentualnie miejsca, na płyny, sól itd
    Zmywarkę trzeba wyjąć, rozebrać i odszukać miejsce wycieku wody.

Pisząc o wnętrzu miałam na myśli zmywarkę po położeniu, odkręceniu dna i przejrzeniu od spodu. Wąż dopływowy cały.
    Liczyłam na rzeczową podpowiedź, nie odpowiedź, bo wiem, że na odległość trudno, a co do moich umiejętności - niektóre kobiety umieją się posługiwać śrubokrętem itd...
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    IzaŚ napisał:
    niektóre kobiety umieją się posługiwać śrubokrętem
    IzaŚ napisał:
    Obejrzałam wnętrze zmywarki

A to przepraszam.... To poradzę odkręcić lewy bok(patrząc od frontu) Tam znajduje się rozdzielacz wody i może uda się ''daną dziurę " odnaleźć.
  • Poziom 9  
    Dziękuję bardzo, sprawdzę to.
    IzaŚ napisał:
    Liczyłam na rzeczową podpowiedź, nie odpowiedź, bo wiem, że na odległość trudno, a co do moich umiejętności - niektóre kobiety umieją się posługiwać śrubokrętem itd...

No i jej udzieliłem.
    Co do umiejętności posługiwania się narzędziami - podziwiam, tylko, że taka umiejętność, to jeszcze nie wszystko.
    Arcus1977 napisał:
    To poradzę odkręcić lewy bok(patrząc od frontu) Tam znajduje się rozdzielacz wody i może uda się ''daną dziurę " odnaleźć.

Oczywiście, przewód z wodą musi być podłączony - bo woda musi być podawana, by zobaczyć, w którym dokładnie miejscu jest wyciek.
  • Poziom 9  
    Zmywarka naprawiona - podniosła się uszczelka przy płaszczu wodnym. Nie była konieczna wizyta technika.