Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HTC Desire X - Telefon po lekkim zalaniu nie uruchamia się

14 Gru 2016 18:43 495 1
 • Poziom 15  
  Witam,
  Telefon po lekkim zalaniu nie uruchamia się....Było trochę cieczy na baterii i w zasadzie to tyle...Mokry na wierzchu. Pasek na baterii zamienił się na czerwony.
  Telefon suszony ze 3 dni i nie działa. Podłączając go do ładowarki (z baterią czy bez. Nie ma różnicy). Dioda ładowania zapala się na chwilę i gaśnie. Telefon martwy.
  Zależy mi bardzo na danych. Ewentualnie mogę wymienić płytę główną, ale nie mam pewności co jest uszkodzone. Może coś z zasilaniem? W serwisie powiedzieli, że bateria sprawna (nie wiem, nie mrowi, w język). Dodam jeszcze, że po podłąceniu ładowarki bateria jest zimna (tak jakby nie była ładowana).
  Nic nie wygląda na zalane, spalone, uszkodzone..
  Kilka fotek..
 • Poziom 15  
  Witam ponownie,
  Telefon działa i mam wszystkie dane!!
  Telefon posuszył się jeszcze 2 dni. Jak się naprawił? Opcje są dwie: przyszedł do mnie kolega, z miernikiem i sprawdził baterię oraz płytę główna pod kątem "przewodzenia prądu", telefon został jakby wzbudzony!!:) Ładowarka zaczęła ładować... Opcja druga: Przez nieuwagę ładując telefon nie dokręciłem jednej śrubki (pierwsze foto, lewy górny róg. Reszta dokręcana na obudowie. Być może ta śrubka robi za "uziemienie, masę" i musi być dokręcona.
  Telefon działa, wszystko OK.
  Temat do zamknięcia