Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV wybrać - budżet 1900 zł

MiroLord 14 Gru 2016 18:55 873 16
  • #1 14 Gru 2016 18:55
    MiroLord
    Poziom 18  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 18 m (4x4,5m)
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2m (max. 2,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? ma stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? wieczorem (ale są rolety)
    7. Jaki masz obecnie telewizor? CRT 29 cali Panasonic
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? WI-FI, Youtube, odtwarzanie filmów z pendrive
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? HDMI (dekoder nc+), czasami laptop przez HDMI
    10 .Jakie urządzenia? dekoder nc+, czasami laptop przez HDMI
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-8
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? nie
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? seriale, wiadomości, filmy
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? raczej nie, no może sporadycznie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
    16. Preferencje co do marki? Samsung, ale wezmę pod uwagę inne marki
    17. Preferencje co do wielkości? 40-43 cale
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? nie wiem
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? w dzień i wieczorem
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1800 (1900 max.)
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? jak się zepsuje
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? nie wiem
    23. Ekran prosty czy zakrzywiony? prosty

TV ma być prezentem na jubileusz 50-lecia ślubu dla rodziców. Czasami chcę im puścić coś z Youtube czy jakiś film z pendrive lub zdjęcia podczas rodzinnych przyjęć.
    Chcę kupić w sklepie na miejscu, wysyłka kurierem raczej odpada. Często jestem poza domem i nie chciałbym po otwarciu opakowania zobaczyć potrzaskanej matrycy.
    Ze sklepów mam tylko na miejscu Media Expert i Rtv Euro Agd.
    Brałem pod uwagę takie modele:
    - Samsung UE40K5572SU
    - Samsung UE40J6240
    - Samsung UE43J5500
    - Samsung UE40J6200

Osobiście skłaniałem się ku UE43J5500 ale widzę, że jest w wyprzedaży i może być problem z zakupem. Czy w tej kwocie oprócz Samsunga można nabyć coś ciekawego?

• #4 15 Gru 2016 10:38
    MiroLord
    Poziom 18  

No ciekawy, tylko w sklepie się dowiedziałem, że Philips jest niestety w czołówce jeśli chodzi o awaryjność.
    Podany przez ciebie model nie ma zbyt pochlebnych opinii.
    Wygląda to tak - obraz super, jakość wykonania, funkcje smart - dno. Trochę strach kasę utopić.
    Jaka matryca jest w tym Philipsie? 50 Hz?

• #5 15 Gru 2016 12:23
    piotrek121ol
    Poziom 11  

Tak tak, spece z euro media czy expert, wiedzą najlepiej :) jeśli znasz kogoś z sieciówki to zapytaj jaką mają prowizję za sprzedaż LG, Samsunga :) a jak wcisną Ci wydłużoną gwarancję to nawet opłaca się im obdarować kupującego kartą podarunkową ;)
    Jeśli chodzi o jakość wykonania, przejdź się do sklepu. Zobacz, porównaj ;) co do smart, w tym budżecie... mało który smart będzie smigał jak na androidzie. Zbyt małe procki. W tym philipsie szybkość działania i dostepna ilosc konfiguracji oraz mozliwosc dostosowania pod uzytkownika, nawet mnie zaskoczyla. Jedyne do czego bym się przyczepił to brak niektórych aplikacji np. TVN player, bywają problemy z połączeniem z serwerem Philips oraz długie ładowanie przeglądarki programów. Reszta naprawdę spoko.

• #7 15 Gru 2016 14:03
    MiroLord
    Poziom 18  

Więc ok, dobrze radzicie, więc zdecyduję się na tego Philipsa. Przeglądarkę sobie odpuszczę, w razie czego mogę podłączyć laptopa. Zależy mi tylko na Youtubie i żeby w miarę radził sobie z odtwarzaniem plików z filmami z pendrive.
    Dekoder SAT i tak jest od nc+, z telewizji naziemnej rodzice nie korzystają.
    Poza tym to 43 cale a nie 40, więc też duży plus.

Dodano po 5 [minuty]:

A co do przedłużonej gwarancji... już widziałem jak to działa. Żenada.
    Ciotce 40-calowy Smart od Samsunga padł po 2,5 roku. Miała wykupioną gwarancję na dodatkowe 3 lata.
    Objaw - brak obrazu (dźwięk działał normalnie)
    Najpierw odwiedziła sklep (NeoNET). Wypięli się i powiedzieli, że ma sobie sama dzwonić (przedłużona gwarancja to ubezpieczenie).
    Zadzwoniła. Kazali jej przywieźć sprzęt (do miasta 80 km dalej), albo przyślą kuriera do domu. Trzeba było zapłacić 50 zł za kuriera.
    Telewizor wrócił sprawny po 5 tygodniach, i to po telefonicznych ponagleniach.

• #8 15 Gru 2016 14:26
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Przedłużonej nie bierz bo to nie jest gwarancja ale ubezpieczenie.
    I to jest lipa.
    Te Philips ma świetlne skalowanie obrazu więc do NC+ będzie bardzo dobry.

• #9 15 Gru 2016 14:38
    MiroLord
    Poziom 18  

No i super. Jadę po pracy rezerwować TV w sklepie.

PS. Przez nieuwagę dałem sobie wcisnąć "przedłużoną gwarancję", jak kupowałem kuchenkę gazową w 2010 r. Kosztowało mnie to 160 zł.
    A co się w takiej kuchence może zepsuć ...

• #10 15 Gru 2016 14:58
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Zawsze coś może...
    Ale modele sprawdzone maja sie dobrze. Zresztą w wątku obok masz wpisy zadowolonych użytkowników tego Philipsa.

• #11 15 Gru 2016 16:03
    piotrek121ol
    Poziom 11  

Ten Philips ma przeglądarkę ale nie wiem jak chodzi bo nie korzystałem. Pewnie tak jak napisałem. Muli jak na smartfonie. Youtube chodzi świetnie, pod warunkiem, że masz szybkie łącze ;) Napisz jak wrażenia, gdy przetestujesz ;)

Pozdrawiam, Piotr

• #12 16 Gru 2016 07:21
    MiroLord
    Poziom 18  

Z przeglądarki raczej nie będę korzystał, głównie Youtube. Łącze mam ok, taryfa RBM 5, darmowe LTE i router DWR-921, do tego antena dualna Cybertech LTE 15dBi. W dzien przeciętnie 20 Mbit, w nocy ponad 30 Mbit, ping przeciętnie 39 ms :)

Byłem w sklepie, mają kilka tych Philipsów na magazynie, zarezerwowałem sobie jeden . Cena też dobra - 1690 zł :)

• #14 02 Sty 2017 11:09
    MiroLord
    Poziom 18  

Telewizor działa elegancko :) Youtube po skonfigurowaniu neta działa super.
    Jedyną denerwującą rzeczą jest niski poziom dźwięku z dekodera nc+ (Sagemcom DSIW74). Jest podłączony przez HDMI.
    Przekopałem wszystkie ustawienia, ale nic nie znalazłem. Jak w dekoderze dam dźwięk ma max, w telewizorze trzeba dać na minimum 30, aby było dobrze słychać.
    Za to w Youtube wystarczy dźwięk ustawić na 5-6 i jest głośno. Teściowa ma taki sam dekoder podpięty przez HDMI do leciwego LCD Samsunga i tam nie ma problemu z dźwiękiem.

Zastanawiam się jeszcze nad bezprzewodowym zestawem klawiatura+mysz do tego TV. Czy Logitech MK220 się sprawdzi?

PS. Przy zakupie TV sprzedawca usiłował mi wcisnąć "rozszerzoną gwarancję" do 5 lat za jedyne 569 zł płatne w 10 ratach :-?

• #15 02 Sty 2017 16:19
    piotrek121ol
    Poziom 11  

czy działa Ci Ipla ? u mnie jest cały czas coming soon :(

• #16 02 Sty 2017 19:32
    MiroLord
    Poziom 18  

U mnie też, właśnie sprawdziłem. Soft jest aktualny z grudnia 2016. Chyba trzeba poczekać, aż to naprawią.

• #17 12 Sty 2017 08:30
    MiroLord
    Poziom 18  

Logitech MK220 działa - kupiłem i sprawdziłem. Po podłączeniu odbiornika do USB pojawił się komunikat "Podłączono mysz USB". Niestety zbyt płynnie nie jest - działa skokowo i z opóźnieniem.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME