Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak dodać pilot Satel T-4 do napędu Hormann Promatic

Rysiek2 16 Gru 2016 18:44 3693 51
    Marek J.
    Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
    Ze
    Rysiek2 napisał:
    Ta skrętka wyprowadza zasilanie ciągłe 12VDC?

Brązowy i "para" z tej skrętki jest podłączona do wyjścia zasilania 24V... a niebieski i "para" to impuls.
  • OptexOptex
    Rysiek2
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Marek J. napisał:
    Brązowy i "para" z tej skrętki jest podłączona do wyjścia zasilania 24V... a niebieski i "para" to impuls.

Biorąc pod uwagę, że brama wykonuje pewne funkcje w integracji z centralą alarmową wnioskuję, że impuls pochodzi z wyjścia centrali. Zmiksowanie tego impulsu programowo z radiolinią INT-RX to już czysta formalność.
    Oczywiście można sobie wyobrazić, że pan elektryk zrobił to "pod górę" i dał tam na końcu stabilizator 12V i radio z przekaźnikami a wyjście centrali podłączył równolegle :)

Dodano po 4 [minuty]:

Jest jeszcze taka możliwość, że CA steruje przyciskami oryginalnych pilotów - sam takie rozwiązanie w krytycznych warunkach stosuję. Ale w sytuacji gdy mamy "łączność" kablową pomiędzy urządzeniami to byłaby to "kultura wysoko-tybetańska" :)
    marion0
    Poziom 9  
    Rysiek2 napisał:
    Chcesz powiedzieć, że pan elektryk nie zostawił ci hasła administratora ? A może zostawił ci w dokumentacji tylko nie wiesz o tym? Masz dokumentację systemu (DTR)?

Nie mam żadnej dokumentacji, może była ale to było jakieś 4-5 lat temu.
    Pamiętam jak przez mgłę,że był podłączony laptop do skrzynki gdzie jest płyta Integra 64, kazał wpisać jakąś kombinację cyfr lub znaków i coś ustawiał.
    Na koniec dostałem zaprogramowane piloty wg. moich oczekiwań i to tyle. Kilka lat spokoju no i teraz problem.

Dodano po 2 [minuty]:

Marek J. napisał:
    Ze
    Rysiek2 napisał:
    Ta skrętka wyprowadza zasilanie ciągłe 12VDC?

Nie wypowiem się nt. połączeń kabelków, bo się na tym nie znam.
    Coś czuję, sądząc po Waszych opiniach, że bez fachowej pomocy z kompleksowym ustawieniem wszystkiego ani rusz.

Dodano po 2 [minuty]:

Reasumując. Nie zaprogramuję żadnego pilota bez ingerencji w system jako całość?
    Czy jednak uda się chociaż zaprogramować każdego z trzech nowych pilotów do otwierania bramy wjazdowej.
    Owtieranie bramy Hormann za pomocą drugiego Ooryginalnego pilota Hormann, który działa.
    Rysiek2
    marion0 napisał:
    Czy jednak uda się chociaż zaprogramować każdego z trzech nowych pilotów do otwierania bramy wjazdowej.

Tak, zgodnie z instrukcją radiolinii. Bardzo prosta czynność z którą na pewno sobie poradzisz.

Jak podał byś okolice swojej lokalizacji to może któryś z kolegów za niewielka opłatą doprowadzi ci to do porządku? Mam na myśli integrację bram z Integrą.
  • OptexOptex
    marion0
    Poziom 9  
    Rysiek2 napisał:
    marion0 napisał:

Tak, zgodnie z instrukcją radiolinii. Bardzo prosta czynność z którą na pewno sobie poradzisz.

Jak podał byś okolice swojej lokalizacji to może któryś z kolegów za niewielka opłatą doprowadzi ci to do porządku? Mam na myśli integrację bram z Integrą.

Wg. instrukcji programuję każdego z pilotów do obojętnie jakiego PRG 1,2,3 lub 4 ?
    Nie zaburzy to już obecnie zaprogramowanych pilotów ?

Mieszkam w okolicach Krakowa.
    Rysiek2
    Aktywujesz programowanie PRG1 i przyciskasz przycisk pierwszy pilotów kolejno (zgodnie z instrukcją). Nie będzie to miało wpływu na działanie dotychczasowych pilotów.

Dodano po 1 [minuty]:

Mam nadzieję, że któryś z kolegów się z tobą skontaktuje i pomoże :)
    Marek J.
    I fajnie by było gdybyś napisał jak to się skończyło... Bardzo mnie ciekawi po kiego z centrali było brane zasilanie na tej samej skrętce co impuls, i co to za "pudełeczko" które jest owinięte izolacją... Tak czy inaczej może być trochę "namieszane"...
    Rysiek2
    Marek J. napisał:
    Bardzo mnie ciekawi po kiego z centrali było brane zasilanie na tej samej skrętce co impuls

Pytam, bo jesteś specjalistą od bram, czy to wyjście (R-, R5) może być programowalne, czy jesteś pewien że musi być na nim stałe napięcie? Czy może np. sygnalizować pracę bramy=świecenie żarówki? Wiele by to wyjaśniało gdyby tak było.
    Marek J.
    Masz rację... Mea culpa :cry: Pomyliłem się. Te zaciski to zasilanie opcjonalnego przekaźnika do oświetlenia lub lampy ostrzegawczej konfigurowane dip switchami.
    Zbyt rzadko montuję Hormanna a nie doczytałem w manualu.
    Wielce prawdopodobne jest, że zostało wykorzystane w CA ... :D
    marion0
    Poziom 9  
    Dzisiaj trochę wolnego czasu na kombinowanie.
    Udało mi się zaprogramować wszystkie piloty Satel 4-kanałowe do otwierania bramy wjazdowej.
    PRG1+pierwszy przycisk w każdym pilocie i wszystkie funkcjonują.

Próbowałem PRG2+2 przycisk na pilocie i żadnej reakcji ze strony napędu Hormann 1, czyli taką kombinację jaką mam w starym pilocie.

Znalazłem jeszcze taką skrzynkę:
    Jak dodać pilot Satel T-4 do napędu Hormann Promatic

Dodano po 1 [minuty]:

Jest napis CA-64 PP
    Rysiek2
    To co znalazłeś to podcentrala z zasilaczem oraz na ściance bocznej ekspander wejść.
    System jak widzę nie należy do najświeższych ale nadal uważam, że zbliżasz się do rozwiązania problemu.

Sprawdź czy wybierając swoje hasło potwierdzone gwiazdką na klawiaturze LCD udostępnia wśród opcji linię UŻYTKOWNICY.
    marion0
    Poziom 9  
    tak, sporo różnych opcji, w tym hasło, uprawnienia, strefy itp.
    Rysiek2
    Czy masz jakiś kontakt telefoniczny z tym instalatorem który montował ten system lub robił automatykę bram? Chodzi o to, że będziesz potrzebował jeszcze hasło serwisowe.
    Być może (bardzo mała szansa ale jednak), że instalator pozostawił fabryczne hasło serwisowe (12345) wypróbuj.
    Istnieje też procedura startu trybu serwisowego "z kołków". Ryzyko jest takie, że jeżeli tryb ten został zablokowany to centrala może w tej procedurze przywrócić ustawienia fabryczne a tego chyba byś nie chciał.
    marion0
    Poziom 9  
    Kontaktu zero, zostawił wszystko, spakował rzeczy i wyjechał do Anglii.
    Nawet nie wiem, czy żyje bo na święta się nie pojawia w domu rodzinnym.
    Ile mam prób aby wprowadzić hasło, aby nie zablokować systemu ?
    Rozumiem, że jest to tylko kombinacja cyfr?
    Ile musi być minimum znaków?
    Co to da, jakby jakimś cudem udało mi się wejść do systemu ?
    Rysiek2
    marion0 napisał:
    Ile mam prób aby wprowadzić hasło, aby nie zablokować systemu ?
    Rozumiem, że jest to tylko kombinacja cyfr?
    Ile musi być minimum znaków?
    Co to da, jakby jakimś cudem udało mi się wejść do systemu ?

Zacznij od zapoznania się z instrukcją użytkownika:
    http://www.satel.pl/en/download/instrukcje/integra_iu_pl_0809.pdf
    marion0
    Poziom 9  
    No to po "robocie" to zabawa dla fachowca. Szybciej coś popsuję lub zmienię jakieś ustawienia niż ogarnę temat.
    Nigdy się tym systemem nie bawiłem, jedynie co to wyłączam lub załączam czuwanie, koryguję wskazanie zegara i nic poza tym.
    Cały system alarmowy działa bez zarzutu. Problemem jest to, że piloty i bramy garażowe są w jakiś sposób z nim powiązane i wracamy do punktu wyjścia.
    Nie ogarnę tematu, ale dziękuję za wszystkie porady i czas mi poświęcony.
    Mariusz
    Rysiek2
    marion0 napisał:
    No to po "robocie" to zabawa dla fachowca.

Nie zniechęcaj się tak szybko. Z tymi uprawnieniami jakie posiadasz możesz to zrobić z klawiatury.
    marion0
    Poziom 9  
    Rozumiem, że kluczowe jest hasło do systemu?
    Jak mnie Pan "poprowadzi" krok po kroku, to może coś z tego będzie.
    Jeśli nie uda się z hasłem, to zostawiam na razie tak jak jest. Alarm, strefy, czas załączania wszystko funkcjonuje .
    Jedyny minus to te piloty.
    marion0
    Poziom 9  
    Witam ponownie.
    Dzięki Waszej pomocy, a w szczególności użytkownika Rysiek2, udało mi się dojść do rozwiązania problemu z jakim się borykałem.
    Kluczowe okazało się udostępnienie zdjęć systemu i jego różnych "załączników", dzięki czemu mogliście ocenić na odległość gdzie szukać.
    Natomiast punktem zwrotnym było odnalezienie metodą prób i błędów hasła do systemu Integra.
    Jak to określił Rysiek2, odnalazłem hasło jak przysłowiową igłę w stogu siana.

Koniec końców nowe piloty Satel są zaprogramowane i zastąpiły dotychczas użytkowane. Sterują one otwieraniem i zamykaniem bram Hormann za pomocą systemu Integra, który obsługuje również alarm i różne jego ustawienia. Bramę wjazdową obsługuje osobno radio Satel.

Jeszcze raz dzięki za pomoc.
    Mariusz