Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mastercook SKTD-136- Wymiana grzałki

15 Dec 2016 07:54 1167 11
  • Level 10  
    Witam.
    Najprawdopodobniej padła grzałka w suszarce do prania Mastercook SKTD-136. Wstępnie jest już rozkręcona, ale nie wiem gdzie w niej szukać grzałki? Macie jakieś pomysły?
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 10  
    artfik wrote:
    Witam.
    Nie znam tego modelu, ale w większości grzałka jest z tyłu, ale najpierw sprawdż termostat lub ogranicznik powinne być koło grzałki.

Grzałka namierzona i jest niestety w bębnie. Sprawdzę w pierwszej kolejności termostat. Bęben jeśli jest rozbieralny zostawię sobie na koniec.
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 10  
    Podpowie mi ktoś, jak rozkręcić tą suszarkę czy pralkę ładowaną od góry? Muszę wyciągnąć bęben i nie wiem, jak się zabrać do tego, bo jest osadzony na bokach obudowy.
    Pozdrawiam
  • Level 23  
    Gdyby kolega wrzucił parę zdjęć związanych z problemem demontażu, to byłoby łatwiej coś w temacie powiedzieć.
    Pozdrawiam
  • Level 10  
    tod.1977 wrote:
    Gdyby kolega wrzucil pare zdjec zwiazanych z problemem demontazu to bylo by latwiej cos w temacie powiedziec.Pozdrawiam.

Witam. Poradziłem sobie z rozkręceniem suszarki kładąc ja na jednym boku i zdejmując drugi. Problem mam z zdiagnozowaniem grzałki. Napięcie z płyty głównej wychodzi na termostaty które są sprawne bo zamykają obwód. Grzałka ma ma niby dwa obwody, posiada trzy przewody i moc 1000W i 1200W. Na jednym obwodzie grzałka grzeje ale na drugim nie. Zastanawiam się czy na pewno jest uszkodzona ? Poniżej fotka grzałki
    Załączone grafiki

Mastercook SKTD-136- Wymiana grzałki
  • Level 23  
    Witam. Stare polskie Polary miały grzałki 2 obwodowe, ale one nie były sterowane elektroniką i przepalenie jednego z obwodów jedynie wydłużało cykl prania. Skoro kolega rozebrał pralko-suszarkę to pewnie wyświetlała błąd. Jeśli jeden obwód nie grzeje to widocznie muszą być sprawne oba by pralka nie wariowała.

Dodano po 2 [minuty]:

A przewód zasilający do tego nie grzejącego obwodu podaje napięcie bo mniemam że biegun zerowy jest wspólny dla obu obwodów?

Dodano po 12 [minuty]:

Sory. Teraz widzę że chodzi o suszarkę a nie pralko-suszarkę, ale zasada działania grzałek będzie taka sama.Tak myślę.
  • Level 10  
    tod.1977 wrote:
    A przewod zasilajacy do tego nie grzejacego obwodu podaje napiecie bo mniemam ze biegun zerowy jest wspolny dla obu obwodow?

Tak. Przewód zerowy jest wspólny i założyłem że oba przewody zasilające miedzy termostatami i grzałką są sprawne ale jeszcze sprawdzę. Suszarka ostatni proces zakończyła z mokrym praniem bez wyświetlania błędu. W jaki sposób załączane są poszczególne obwody w tej grzałce? Poprzez rezystor widoczny na fotce czy ilość zwojów?
  • Helpful post
    Level 25  
    Witam to nie jest rezystor tylko bezpiecznik temperaturowy, możesz go na chwile zewrzeć i sprawdzić wtedy grzanie. Na bezpieczniku pisze na ile jest stopni. On tylko ma mieć przejście jeśli nie ma to do wymiany. W każdym sklepie z częściami ok 5 zł.
  • Level 10  
    artfik wrote:
    Witam to nie jest rezystor tylko bezpiecznik temperaturowy, możesz go na chwile zewrzeć i sprawdzić wtedy grzanie. Na bezpieczniku pisze na ile jest stopni. On tylko ma mieć przejście jeśli nie ma to do wymiany. W każdym sklepie z częściami ok 5 zł.
    Witam.
    Jeśli to nie rezystor to wiesz może jak jest moc regulowana na tej grzałce?
  • Level 10  
    artfik wrote:

No i się wyjaśniło. Zwarłem dzisiaj ten bezpiecznik termiczny widoczny na zdjęciu i zaczęło grzać. Cała grzałka wygląda nieźle ale chyba wymienie całą bo raz że trudny dostęp a dwa że w niektórych miejscach jest nadpalona. Ciekawostką jest to że ten bezpiecznik chroni tylko mały obwód czyli ten który nie grzał. Dzieki za pomoc. Pozdrawiam
  • Level 10  
    Postanowiłem zamówić nową grzałkę i jestem już po montażu. Wymieniłem przy okazji termostat który dostałem w gratisie. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam