Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook SKTD-136- Wymiana grzałki

kyrtap 15 Gru 2016 07:54 762 11
  • #1 15 Gru 2016 07:54
    kyrtap
    Poziom 9  

Witam.
    Najprawdopodobniej padła grzałka w suszarce do prania Mastercook SKTD-136. Wstępnie jest już rozkręcona, ale nie wiem gdzie w niej szukać grzałki? Macie jakieś pomysły?

0 11
  • Sklep HeluKabel
  • Sklep HeluKabel
  • #3 15 Gru 2016 21:12
    kyrtap
    Poziom 9  

artfik napisał:
    Witam.
    Nie znam tego modelu, ale w większości grzałka jest z tyłu, ale najpierw sprawdż termostat lub ogranicznik powinne być koło grzałki.

Grzałka namierzona i jest niestety w bębnie. Sprawdzę w pierwszej kolejności termostat. Bęben jeśli jest rozbieralny zostawię sobie na koniec.

0
  • #4 20 Gru 2016 21:56
    kyrtap
    Poziom 9  

Podpowie mi ktoś, jak rozkręcić tą suszarkę czy pralkę ładowaną od góry? Muszę wyciągnąć bęben i nie wiem, jak się zabrać do tego, bo jest osadzony na bokach obudowy.
    Pozdrawiam

0
  • #5 21 Gru 2016 09:40
    tod.1977
    Poziom 23  

Gdyby kolega wrzucił parę zdjęć związanych z problemem demontażu, to byłoby łatwiej coś w temacie powiedzieć.
    Pozdrawiam

0
  • #6 29 Gru 2016 16:31
    kyrtap
    Poziom 9  

tod.1977 napisał:
    Gdyby kolega wrzucil pare zdjec zwiazanych z problemem demontazu to bylo by latwiej cos w temacie powiedziec.Pozdrawiam.

Witam. Poradziłem sobie z rozkręceniem suszarki kładąc ja na jednym boku i zdejmując drugi. Problem mam z zdiagnozowaniem grzałki. Napięcie z płyty głównej wychodzi na termostaty które są sprawne bo zamykają obwód. Grzałka ma ma niby dwa obwody, posiada trzy przewody i moc 1000W i 1200W. Na jednym obwodzie grzałka grzeje ale na drugim nie. Zastanawiam się czy na pewno jest uszkodzona ? Poniżej fotka grzałki
    Załączone grafiki

Mastercook SKTD-136- Wymiana grzałki

0
  • #7 29 Gru 2016 17:12
    tod.1977
    Poziom 23  

Witam. Stare polskie Polary miały grzałki 2 obwodowe, ale one nie były sterowane elektroniką i przepalenie jednego z obwodów jedynie wydłużało cykl prania. Skoro kolega rozebrał pralko-suszarkę to pewnie wyświetlała błąd. Jeśli jeden obwód nie grzeje to widocznie muszą być sprawne oba by pralka nie wariowała.

Dodano po 2 [minuty]:

A przewód zasilający do tego nie grzejącego obwodu podaje napięcie bo mniemam że biegun zerowy jest wspólny dla obu obwodów?

Dodano po 12 [minuty]:

Sory. Teraz widzę że chodzi o suszarkę a nie pralko-suszarkę, ale zasada działania grzałek będzie taka sama.Tak myślę.

0
  • #8 29 Gru 2016 17:49
    kyrtap
    Poziom 9  

tod.1977 napisał:
    A przewod zasilajacy do tego nie grzejacego obwodu podaje napiecie bo mniemam ze biegun zerowy jest wspolny dla obu obwodow?

Tak. Przewód zerowy jest wspólny i założyłem że oba przewody zasilające miedzy termostatami i grzałką są sprawne ale jeszcze sprawdzę. Suszarka ostatni proces zakończyła z mokrym praniem bez wyświetlania błędu. W jaki sposób załączane są poszczególne obwody w tej grzałce? Poprzez rezystor widoczny na fotce czy ilość zwojów?

0
  • Pomocny post
    #9 29 Gru 2016 20:35
    artfik
    Poziom 24  

Witam to nie jest rezystor tylko bezpiecznik temperaturowy, możesz go na chwile zewrzeć i sprawdzić wtedy grzanie. Na bezpieczniku pisze na ile jest stopni. On tylko ma mieć przejście jeśli nie ma to do wymiany. W każdym sklepie z częściami ok 5 zł.

0
  • #10 29 Gru 2016 20:52
    kyrtap
    Poziom 9  

artfik napisał:
    Witam to nie jest rezystor tylko bezpiecznik temperaturowy, możesz go na chwile zewrzeć i sprawdzić wtedy grzanie. Na bezpieczniku pisze na ile jest stopni. On tylko ma mieć przejście jeśli nie ma to do wymiany. W każdym sklepie z częściami ok 5 zł.
    Witam.
    Jeśli to nie rezystor to wiesz może jak jest moc regulowana na tej grzałce?

0
  • #11 31 Gru 2016 12:17
    kyrtap
    Poziom 9  

artfik napisał:

No i się wyjaśniło. Zwarłem dzisiaj ten bezpiecznik termiczny widoczny na zdjęciu i zaczęło grzać. Cała grzałka wygląda nieźle ale chyba wymienie całą bo raz że trudny dostęp a dwa że w niektórych miejscach jest nadpalona. Ciekawostką jest to że ten bezpiecznik chroni tylko mały obwód czyli ten który nie grzał. Dzieki za pomoc. Pozdrawiam

0
  • #12 08 Sty 2017 20:51
    kyrtap
    Poziom 9  

Postanowiłem zamówić nową grzałkę i jestem już po montażu. Wymieniłem przy okazji termostat który dostałem w gratisie. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam

0