Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Electrolux - Dziura w zamrażarce - wyciek przy rozmrażaniu

Quann 15 Gru 2016 13:45 906 4
  • #1 15 Gru 2016 13:45
    Quann
    Poziom 2  

Witam, mam problem z lodówką z zamrażarką marki Electrolux, niestety na lodówce nie ma lub nie umiałem znaleźć tabliczki znamionowej.

Sytuacja wygląda tak - Podczas rozmrażania zamrażarki (odłączenie od prądu i otwarcie drzwiczek) doszło do wycieku substancji chłodzącej. Starałem się znaleźć dziurę w zamrażarce, lecz lód spadł wyłącznie z górnej ścianki oraz bocznych, a dziury nigdzie nie było widać. Później jak się okazało dziura była na tylnej ściance jak widać na zdjęciach (mała łyżeczka dla skali).

Lodówka Electrolux - Dziura w zamrażarce - wyciek przy rozmrażaniu Lodówka Electrolux - Dziura w zamrażarce - wyciek przy rozmrażaniu

Chciałbym się dowiedzieć czy ta dziura mogła powstać wcześniej (po poprzednich najemcach mieszkania), a następnie jakimś sposobem zostać zamrożona tak, że nie dochodziło do wycieku dopóki był tam lód. Jest to dość nieprawdopodobne zarówno dla mnie jak i dla właścicielki mieszkania, która myśli, że my powinniśmy ponieść całe koszty naprawy, ale z drugiej strony jestem pewien, że nikt niczym lodu z zamrażarki nie "kuł" i że z drugiej strony też w żaden sposób nie została przebita. Może ktoś się kiedyś z czymś podobnym spotkał? Proszę o odpowiedzi.

0 4
  • Pomocny post
    #2 15 Gru 2016 14:47
    mroqa
    Poziom 14  

To bardzo duza dziura,wykuta zapewne nozem przy rozmrazaniu, nie ma mozliwosci aby lod zatrzymal gaz,natychmiast uszedl i przestala chlodzic

0
  • #3 15 Gru 2016 14:54
    Quann
    Poziom 2  

A czy możliwe jest, że dziura była poprzednio załatana i podczas rozmrażania ta łata puściła?

0
  • #4 15 Gru 2016 15:11
    wojtek1234321
    Poziom 30  

Quann napisał:
    że dziura była poprzednio załatana i podczas rozmrażania ta łata puściła?

W takim wypadku to po zrobieniu dziury musiała by być naprawiana, ponownie napełniana czynnikiem chłodzącym inaczej by się nie dało...

0
  • #5 15 Gru 2016 19:38
    skryn
    Admin grupy AGD

Sprzęt do utylizacji.

0