Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immergas Eolo Star - Wysokie ciśnienie przy niskiej temperaturze C.O. + kod E01

Quashi 15 Gru 2016 14:53 417 2
  • #1 15 Gru 2016 14:53
    Quashi
    Poziom 2  

Witam, od miesiąca jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem kotła Immergas Eolo Star i zaczynam sądzić, że trafił mi się wadliwy egzemplarz. Mam z nim dwa problemu. Przeszukałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi.

1. Regularnie pojawiający się błąd E01 (blokada zapłonu)
    2. Rosnące ciśnienie które powoduje upuszczanie wody. Serwisant uznał, że ciśnienie nie powinno przekraczać 2,5 bar co regularnie mi się zdarza nawet przy ustawionej temperaturze 40 stopni co przy zbliżających się mrozach nie pozwoli na nagrzanie mieszkania.

Regularne wizyty serwisanta niczego nie wnoszą, mam wrażenie, że nie ma pomysłu co się dzieje i jak to naprawić.

Dlatego zwracam się do Was o pomoc, jakie mogą być przyczyny? Czy w domowych warunkach sam mogę w jakiś sposób pewne rzeczy wyeliminować lub potwierdzić?

Piec zainstalowany w mieszkaniu w kamienicy, metraż 140m2, kaloryfery żeliwne.

Z góry dziękuje
    Michal

• #2 15 Gru 2016 15:54
    irus.m
    Specjalista - systemy grzewcze

Pierwsze, najważniejsze pytanie:
    - czy zostało sprawdzone ciśnienie poduszki powietrznej w naczyniu wzbiorczym?. powinno być około 1 bara przy spuszczonej wodzie z kotła.
    - I czy samo naczynie jest sprawne?.
    Aby szukać dalej musimy mieć dwie pewne odpowiedzi na to pytania.
    pozdrawiam

• #3 15 Gru 2016 19:50
    Quashi
    Poziom 2  

Dziękuję za odpowiedź.
    Jak bardzo się narażę pytając jak to zmierzyć/sprawdzić :)? czy lepiej zostawić to serwisantowi?

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo