Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes Sprinter 906 po 2006r - Montaż dwóch gniazd 13 pin przy haku

sethhid 15 Dec 2016 15:03 1548 2
    sethhid
    Level 9  
    Witam!

Potrzebuję lekko przerobić instalacje haka w autolawecie Sprinter 906, 2007r.
    Aktualnie posiadam jedno gniazdo 7pin.
    Instalacje poprowadzę od podstaw, nową.

Przy modelu 906, podstawą jest instalacja modułu obsługującego Can, tutaj moje pierwsze pytanie, czy montując dwie wtyczki ( jedna przy głównym haku, jedna przy pomocniczym - do transportu przyczepy na autolawecie ) potrzebuję podłączyć dwa moduły? Czy mogę to spiąć na jednej sztuce?
    Jak to ewentualnie podłączyć? ( z pinami w gniazdkach dam sobie radę, chodzi o podłączenie samych gniazdek między sobą, na jednym lub dwóch modułach ).

Jaki moduł najlepiej zastosować przy takiej przeróbce? Mam możliwość kupna oryginału, aczkolwiek nigdzie nie mogę namierzyć jego specyfikacji, bądź uniwersalny moduł polskiej, znanej marki.

Głównie zależy mi na tym, aby pomocnicze gniazdo miało chociażby opcję świateł postojowych, jednakże lepiej byłoby, gdyby działało to dokładnie tak jak podpinając pod główną wtyczkę.

Nie wiem czy jest istotnym fakt iż cała instalacja miałaby być przeznaczona pod światła LED.

Pozdrawiam Serdecznie
    Ireneo
    Level 42  
    Uniwersalny moduł musi mieć żarówki gdyż widzi wtedy po obciążeniu że jest wpięta przyczepa i dopiero działa.Oczywiście nie każdy ale trzeba się z tym liczyć.
    kkknc
    Level 43  
    Jak na LED to wystarczy jeden uniwersalny. Na żarówki też może być jeden, ale na przekażnikach.
    Chociaż ma jednym normalnym do gniazda 7pin możesz mieć problem z obsługą wszystkich świateł.