Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mysz się gryzie z komputerem (COM/PS2)

15 Lip 2005 23:07 1259 6
  • Poziom 27  
    Mam taki stary komputer: AMD 166MHz, 8MB RAM, Graf: Trident 1MB, Dysk: 400MB, FDD, CD-ROM 48x Creative. Jedyny w nim problem to taki, że nie ma on wejścia PS/2, są tylko szeregowe COM. A wszystkie myszy, które posiadam pod COM nie są w stanie używalności. Mam za to 2 myszy PS/2, które działają napewno, oraz kilka przejściówek COM->PS/2. Problem w tym, że to nie działa. Nic się nie rusza kursor i wogóle tak jakby odłączona mysz była (gdy jeszcze działała mi jedna mysz z COMem to chodziło dobrze). Przejściówki są orginalne od A4 Tech.
    Na tym komputerze jest system Windows 95 (lepszy nie wejdzie). Próbowałem już różnych sterowników i nic.

Temat poruszałem już tutaj:
    http://citysat.com.pl/~kolorafa/k4be/viewtopic.php?t=38
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Aby myszka PS/2 działała jako szeregowa z użyciem przejściówki musi być tzw. combo. Czyli obsługiwać oba protokoły komunikacji z komputerem.

Pierwsza lepsze mysz PS/2 nie będzie działać po podłączeniu do COM'a.
  • Poziom 43  
    Niestety nie wszystkie myszy PS2 działają z przejściówkami z COM.
    Przecież za 5-10 zł możesz kupić sprawną np. na giełdzie lub Allegro.
  • Pomocny post
    Moderator
    ... jeżeli firma dołącza przejściówkę to tylko z tym modelem będzie ona działać ! Pozostaje Ci naprawa tych jakie masz naprawa nie jest wielkim problemem o ile nie jest padnięty układ wewnątrz myszki . Ewentualnie zrobić sobie samemu przejściówkę może zadziała bo powinna .
  • Poziom 11  
    Mam podoby sprzet - mysz nie bedzie pracowac. U mnie chodzi przez dodatkowa karte, na ktorej jest PS2 i wejscie RS 32.
  • Poziom 27  
    Czy ma ktoś może schematy takiej przejśćiówki? Mam wszystkie części pod ręką, więc mógłbym zrobić coś takiego, zamiast kupować całą mysz.
    I jak trzeba ustawić sterowniki na Windows 95? Czy Windows będzie widział ją jako mysz COM czy też PS/2?
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Piotrek.pxf napisał:
    Czy ma ktoś może schematy takiej przejśćiówki? Mam wszystkie części pod ręką, więc mógłbym zrobić coś takiego, zamiast kupować całą mysz.

Dlaczego nie czytasz tego, co koledzy napisali, a szczególnie kolega mbo? Jeżeli mysz nie została zaprojektowana do pracy na złączu RS232C i PS/2, czyli nie była wykonana w wersji COMBO, to żadna przejściówka Ci nie pomoże. Dlaczego nie chcesz naprawic tych myszy, które posiadasz? Może po prostu pękła któraś żyła w przewodzie (najczęstszy przypadek).
    Piotrek.pxf napisał:
    I jak trzeba ustawić sterowniki na Windows 95? Czy Windows będzie widział ją jako mysz COM czy też PS/2?

Windows sam zobaczy mysz w odpowiedznim złaczu, pod warunkiem że port i mysz są sprawne. Nie potrzebujesz żadnych dodatkowych sterowników, chyba że mysz ma jakieś specjalne funkcje.