Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon MX455 - Refil tuszu PG-540/XL (czarny)

15 Gru 2016 17:36 1455 3
  • Poziom 11  
    Witam,

Mam pytanie do osób, które nabijały tusz do Canon - model tuszu PG-540 (dostępny także w wersji XL).
    Po nabiciu (atrament kupiony w butelce z allegro, cena z dolnej półki) drukarka drukuje stronę. Jakość wydruku jest o tyle dziwna, że ustawiając parametry wydruku na wysoką jakość strona która wychodzi z drukarki jest wydrukowana od ciemnej (nierozmazanej, dobrej jakości wydruku) do coraz jaśniejszej (i rozmazanej).

Oceniając to od góry: 15% kartki jest wydrukowane ok, następnie wydruk jest coraz jaśniejszy aż praktycznie niewidoczny (do 70% strony), ostatnie 30% jest lekko ciemniejsze (ale bardzo słabo wydrukowane i rozmazane).

Każda następna strona jest wydrukowana w porównywalnej jakości. Pytanie dlaczego góra strony jest drukowana ok (dla mnie do zaakceptowania - intensywność czarnego i brak rozmazywania), a reszta coraz słabiej (prawie czysta kartka) i końcówka delikatnie ciemniejszy wydruk (ale niestety zbyt jasny i rozmazany).
    ps. tak jak pisałem w ustawieniach drukarki jest max. wysoka jakość wydruku.
  • Moderator
    Odkleiłeś wszystkie naklejki?
  • Poziom 11  
    Jakie naklejki? Co miałem odklejać? Ściągam przykrywkę tuszu (delikatnie podważając nożem), wstrzykuje tusz do środka, zaklejam dekielek tuszu (kropelka, super glue) i tyle.
  • Poziom 15  
    Szerzej mówiąc pierwsze słyszę żeby ściągać dekielek a potem go zaklejać. Zrób tak jak chyba wszyscy. Wywierć lub wypal 3 dziurki w dekielku w kolorowym, w czarnym 1, pod naklejką i napełnij strzykawkami. Gdzie nawiercić znajdziesz na necie.