Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przekazanie licencji TIA Portal

mirase609 15 Gru 2016 17:55 651 2
  • #1 15 Gru 2016 17:55
    mirase609
    Poziom 12  

Witam,
    Jestem w fazie negocjowania warunków wykonania modernizacji sterowania maszyny dla firmy "X". Firma ta chce utopić w kosztach modernizacji dodatkowo zakup komputera (laptopa) i zakup licencji na TIA PORTAL. Jest to dla mnie istotne gdyż sam nie posiadam licencji a modernizacja będzie realizowana w oparciu o PLC. Pytanie brzmi czy licencja jest tylko na okaziciela czy dane z faktury określają kto może z niej korzystać, tzn. jeśli firma "X" dorzuci do mojej części kwotę na zakup komputera i licencji, ja kupię ten komputer i licencje, napisze program na tym komputerze z użyciem tych licencji a później dołączę komputer z licencjami jako "programator maszyny" to czy takie działanie jest zgodne z zasadami licencji?

0 2
  • Relpol
  • #2 18 Gru 2016 20:30
    Vatras
    Poziom 11  

Licencja TIA Portal jest na okaziciela. Kupując otrzymujesz pudełeczko z magicznym pendrivem. Dokonujesz eksportu licencji z pena na dysk/sieć. I w tym momencie każdy może korzystać z TIA na tym kompie. NIE WYRZUCAJ PUDEŁKA ANI PENA. W razie awarii dysku/przypadkowego formatu można odzyskać licencję poprzez przesłanie zdjęcia pudełka i odpowiednich certyfikatów/numerów na nim zamieszczonych. Jeśli masz w firmie np 3 automatyków (po jednym na zmianie) możesz umieścić licencję na serwerze wtedy każdy z nich będzie mógł w czasie swojej zmiany z niej korzystać (nawet na osobnych kompach).
    Pozdr.

0
  • Relpol
  • #3 18 Gru 2016 20:49
    mirase609
    Poziom 12  

Z siemensa w między czasie otrzymałem wiadomość, że nie gromadą danych o tym kto zakupił licencje. Tym samym, odpowiadając sobie na zadane pytanie (mam już więcej informacji) wystarczy że na fakturze za wykonaną maszynę będzie jako jeden z przedmiotów "licencja na oprogramowanie" - co znacznie ułatwia mi pracę.
    Za zainteresowanie dziękuję, temat uważam za rozwiązany.

0