Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Doblo 1.9 JTD 2007 - Nie gaśnie po wyłączeniu kluczyka.

15 Gru 2016 20:51 777 2
  • Poziom 9  
    Pacjent jak w temacie. Przy sprawdzaniu rozrusznika przypadkowo zwarłem przewód automatu rozrusznika z masą, wyniku czego zgasły na dobre wszystkie kontrolki licznika i brak napięcia na przewodzie idącego do automatu rozrusznika po przekręceniu kluczyka w pozycję start.
    Wszystkie bezpieczniki zarówno w komorze silnika jak i wewnątrz samochodu ok. Po rozebraniu obudowy stacyjki zlokalizowałem brak napięcia na kostce 3-pinowej -dokładnie to przewód czerwony w środku 3-pinowej kostki.
    Po prześledzeniu drogi tego przewodu znalazłem go przy bezpieczniku F16 obok akumulatora.
    Bezpiecznik ok brak napięcia w skrzynce bezpieczników. Po podaniu napięcia z bezpiecznika obok tablica ożyła, samochód odpala tylko nie gaśnie nawet po wyjęciu kluczyka.
    Proszę o pomoc co poleciało przed skrzynką bezpieczników bo w skrzynka raczej powinna być ok gdyż wcześniej upaliło by bezpiecznik.
    P.S. Samochód kolegi i jest mi głupio, że coś spie...liłem.
  • Poziom 12  
    obstawiam przekaznik bo dziwne ze kluczyk nie gasi a wiem ze niektóre przekazniki sa sterowane układem w srodku takie przypuszczenie(zapieczony styk)
  • Poziom 9  
    Dziękuję za odpowiedź- samochód zrobiony u elektryka ale usterką się nie pochwalił a skasował nie mało. Pomoc koledze okazała się dla mnie kosztowna.