Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Migomat Magnum MIG 208 MMA - biegunowość, podłączenie przewodów

adriano_w 15 Dec 2016 21:20 28182 1
    adriano_w
    Level 8  
    Witam,
    Zakupiłem migomat magnum mig 208 mma i mam pytanie odnośnie podłączenia kabli:
    1) podczas spawania mig/mag kabel który "wychodzi" ze spawarki ma być podłączony do gniazda z biegunem ujemnym czy dodatnim, według postu ze strony : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3232663.html#16055401 "W metodzie MAG biegun dodatni dołączamy do spawanego materiału a ujemny do drutu stąd mamy ujemne wskazania mierników w przypadku podania minusa na elektrodę lub drut. " wynika ze przewód ze spawarki mam wpiąć do bieguna ujemnego a uchwyt z masą do bieguna dodatniego ? Dobrze to rozumie. co w przypadku podpięcia na odwrót ? :)
    2) podczas spawania MMA elektroda ma być wpięta do bieguna dodatniego czy ujemnego ? według postu z w.w tematu "Np. podczas spawania MMA na elektrodę podajemy biegun jednoznacznie określony na opakowaniu elektrod. Należy pamiętać, że biegun dodatni jest bardziej nagrzewany od ujemnego i najczęściej podłączamy go do spawanego materiału. Najczęściej nie znaczy zawsze co już napisałem. " wynika że minus ma być na elektrodzie.

Dziękuje i pozdrawiam :)
    Michelson
    Level 25  
    Nie spawam tą metodą, ale postaram się pomóc.
    W metodzie MIG-MAG stosuje się prąd o biegunowości dodatniej, czyli biegun dodatni do uchwytu, ujemny na masę. Czyli do - podpinasz masę, a luźny przewód do gniazda +. Przy drucie samoosłonowym, odwrotnie, stosuje się najczęściej biegunowość ujemną, czyli biegun ujemny na uchwyt, + na masę.
    Co do biegunowości przy MMA, to należy się stosować do zaleceń producenta elektrod.