Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RADIO SAMOCHODOWE I GLOŚNIKI JAK ZAMONTOWAĆ DO MOROCYKLA????

zbiku0 15 Lip 2005 23:52 1602 8
  • #1 15 Lip 2005 23:52
    zbiku0
    Poziom 10  

Witam, mam taką sprawę, jak wyżej w tytule. Otóż, chcę zrobić nieco tuningu i podlaczyc stereo do mojej maszyny. Mam Simsona S51 instalacja 12V na akumulator, światło i STOP są z cewki zapłonowej w silniku. Z akumulatora są kierunkowskazy, klakson (którego nie mam) i podświetlenie licznika (którego również nie mam). Nie jestem pewien czy akumulator wytrzyma dodatkowo jeszcze 2 glosniki i radio 250W. Gdy podlącze 2 akumulator (osobno, nie łaczący się z główną elektryką) to nie wiem jak zrobic zeby sie nie wyładowywał. Akumulator głowny oczywiście jest podlaczony do jednej z cewek zapłonowych która go ładuje. Wpadłem jednak na taki pomysł:
    1.Sprawdzić ile ma Amperów mój akum. 12Voltowy
    2. Kupić akumulator 24V o takiej samej liczbie amperów.
    3. Zamienić je, 12V, na 24V.
    Radio samochodowe, je

0 8
  • #2 16 Lip 2005 00:03
    arkuz
    Poziom 13  

Za długo na słońcu przebywałeś bez nakrycia głowy.

0
  • #3 16 Lip 2005 02:15
    zbiku0
    Poziom 10  

widze, ze potrafisz krytykowac. a tak samo dobrze jak krytykujesz moze wymyslisz cos dobrego?? przydaloby się..

0
  • #4 16 Lip 2005 08:18
    pasat
    Poziom 14  

Już dzisiaj ma padać deszcz

0
  • #5 16 Lip 2005 09:28
    daaanek

Poziom 17  

zbiku0 napisał:
    Witam, mam taką sprawę, jak wyżej w tytule. Otóż, chcę zrobić nieco tuningu i podlaczyc stereo do mojej maszyny. Mam Simsona S51 instalacja 12V na akumulator, światło i STOP są z cewki zapłonowej w silniku. Z akumulatora są kierunkowskazy, klakson (którego nie mam) i podświetlenie licznika (którego również nie mam). Nie jestem pewien czy akumulator wytrzyma dodatkowo jeszcze 2 glosniki i radio 250W. Gdy podlącze 2 akumulator (osobno, nie łaczący się z główną elektryką) to nie wiem jak zrobic zeby się nie wyładowywał. Akumulator głowny oczywiście jest podlaczony do jednej z cewek zapłonowych która go ładuje. Wpadłem jednak na taki pomysł:
    1.Sprawdzić ile ma Amperów mój akum. 12Voltowy
    2. Kupić akumulator 24V o takiej samej liczbie amperów.
    3. Zamienić je, 12V, na 24V.
    Radio samochodowe, je

podłącz radio i głośniki i zobaczysz, czy Ci wystarczy tego ładowania z cewki. być może, że będziesz musiał uruchomić silnik, żeby muc słuchać radia.. ale niekoniecznie.

to, że radio ma 250 W to bajka!!

0
  • #6 16 Lip 2005 14:10
    czarek18
    Poziom 24  

Śmieszne ale dobra ja ci powiem że śmiało podłączaj i nie kombinuj z tymi akumulatorami no bo piszesz takie głupoty że głowa mała.Pozdro

0
  • #7 16 Lip 2005 15:28
    zbiku0
    Poziom 10  

hehe dzieki za pomoc :-) ja w tych sprawach troche zielony jestem ;-) ale mi powiedzcie czy to radio podlaczyc pod kable + i - glownej elektryki, czy poprostu pod akumulator pociagnac 2 dodatkowe do + i - podlaczyc bezposrednio radio :-) moze pytanie banalne ale wole wiedziec :-) dzieki! pozdrO!

0
  • #8 16 Lip 2005 16:05
    sq8ju
    Poziom 24  

Podłącz gdzie Ci pasuje, ale pamiętaj o bezpieczniku, bo jak coś upalisz, to bedzie kiepsko....

0
  • #9 16 Lip 2005 16:10
    czarek18
    Poziom 24  

Radjo podłanczaj prosto na zaciski akumulatora bo inaczej możesz mieć zniekształcenia spowodowane pracą silnika.

0