Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz wydaje dziwne dźwięki.

16 Gru 2016 02:29 342 3
  • Poziom 6  
    Witam,

Mój zasilacz od laptopa z kolei dziś zaczął wydawać dziwny, cykliczny pisk, jakby stare koło, albo świerszcz. Przyznam że mam go bez założonej baterii i czasami gdy poruszam nim, wypada przewód i traci on zasilanie, i gaśnie (nic dziwnego). Zasilacz także przestał dziś spełniać swoją rolę po wysunięciu się przewodu, a mianowicie zasilać; wydaje tylko ten dźwięk, dioda na obudowie nie wskazuje na zasilanie. To nie problem z lampką - laptop stracił zasilanie.

Miałam możliwość sprawdzenia laptopa na innym zasilaczu i działa poprawnie.
    Laptop to Toshiba satelite L-505, komputer mam od 5 czy 6 lat, a zasilacz jest oryginalny i nigdy wcześniej nie sprawiał problemu.
    Czy powinnam pogodzić się z jego stratą (zasilacza, nie laptopa)?
    Także, czy uszkodziłam zasilacz, bo miałam laptopa bez baterii?

Moderowany przez dt1:

Post wydzieliłem do osobnego wątku. Proszę nie dopisywać się do cudzych tematów ze swoim problemem.

• Moderator - Komputery Serwis
    Witaj. Brak baterii nie ma wpływu na pracę zasilacza. Jeśli zasilacz nie działa to warto go wymienić, nie warto natomiast kupować kiepskiej jakości zamienników. Poszukaj zasilacza na aukcjach lub OLX, niech to będzie oryginalny zasilacz (może być od Toshiby, może być od Asusa, mają taki sam wtyk i napięcie). Nie wiem, jaki masz obecnie zasilacz, musisz dobrać o identycznym napięciu (to będzie pewnie 19V), wtyku (zwykle był to okrągły wtyk bez pinu o wymiarach 5.5x2.5mm) i o takim samym lub większym maksymalnym prądzie (czyli jeśli masz zasilacz 4.74A to takiego szukaj, jeśli masz 3.95A to może być taki, ale łatwiej chyba będzie znaleźć bardziej popularny 4.74A, więc taki też może być, a jeśli oryginalnie masz 3.42A to może być taki, ale bez problemu można zastosować 3.95A lub 4.74A).

Oryginalne zasilacze do tych laptopów robiły firmy Delta Electronics, LiteON, HIPro i pewnie kilka innych, chociaż głównie kojarzę te trzy. Za około 50zł da się taki zasilacz w dobrym stanie dostać i powinien działać dłużej niż zamiennik z marketu.
  • Poziom 43  
  • Poziom 6  
    Dziękuję za pomoc. W takim razie poszukam nowego zasilacza.