Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukarka laserowa do 250 z przesyłką, używana BROTHER HL-5250DN czy inna

16 Dec 2016 09:16 1128 8
  • Level 9  
    Witam. Poszukuję bezproblemowego rozwiązania do domu. Do tej pory używałem atramentowych drukarek, a z koloru nie korzystałem praktycznie wcale. Po kilku miesiącach kartridże i tak były puste w wyniku wsiąkania atramentu w gąbkę systemu udrażniania głowicy. Co jest rozwiązaniem nieekonomicznym i szkodliwym dla środowiska. Korzystam głównie z czarnego druku ewentualnie szarego. Ale nigdy nie zdarzyło mi się wydrukować więcej niż 120 kartek w ciągu jednego dnia. Zazwyczaj potrzebuje jednak wydrukować maksymalnie 20 stron na tydzień. W kolorowej atramentówce głowice się zatykaly, drukowala np. Fotografie w odcieniach szarości całą na różowo.
    Nie używałem nigdy laserowych drukarek ale z tego co widzę po tematach polecany model to Hp 2055dn z dupleksem i serwerem sieciowym. Dobrze zachowany model jest jednak poza tym budżetem. Innym modelem który polecali tutaj był Hp 2100 bez usb z siecią, lub podobno dobrze wykonany model 5L z tym że posiadający wyłącznie port LPT.
    Dostępne w budżecie modele to ML-3471ND Samsung, wymieniony w tytule BROTHER z wymienionym tonerem, fuserem, bębnem( albo programowo wykasowanym bo raczej nie da się tego stwierdzić przez laika.
    Są także taniej dostępne Lexmark e360d lub nawet e460 dn z serwerem wydruku i dupleksem. Tutaj na elektrodzie model 360 był reklamowany jako tani i nie do zużycia w domowych warunkach, bo posiada łożyska z metalu, w innych tematach pisało że uszkodzeniu od kurzu i resztek tonera ulega jakiś elektromagnes i sprzęgło poboru kartek. Z innych dostępne są też kyocera 1022d i nowa Ricoh sp112 ale przy takiej cenie obawialbym się o trwałość, chociaż wątpię że te 3000 stron ja zadrukuje w 5-10 lat.
    Chodzi mi o w miarę bezproblemowo urządzenie które można uruchomić i o nim zapomnieć, mam dość paprania się z tuszami i marnowania czasu i pieniędzy na kolor którego praktycznie nie używam.
    Proszę o pomoc w wyborze.
  • Level 1  
  • Level 9  
    Czyli ten BROTHER będzie ok pod wymienione zastosowania? A co możecie powiedzieć o innych wymienionych modelach?
  • Level 1  
  • Level 9  
    Prawdopodobnie zamówię więc tego Brothera. Czytałem tutaj že ludzie mieli problem z podajnikiem papieru, ale może mnie to ominie.
  • Level 33  
    Zastanowił bym się nad Ricoh SP3300D. Jest to model o wiele mniejszy gabarytowo w porównaniu do innych drukarek z duplexem.
  • Level 9  
    A jak ten Ricoh radzi sobie z zamiennikami tonera? Z tego co widzę ta wersja nie ma karty sieciowej, ale w sumie nie używałem w domu printservera,

A co sądzicie o Kyocera 4650dn ? mam na oku model z wymienionym na zamiennik toner, ze zużyciem w granicy 10-15% tylko z tego co widzę obecnie koszt tonera to jak w atramentówkach- koszt drukarki, a oryginalne są w cenie 4 niektórych nowych drukarek laserowych (850zł), więc to się chyba niezbyt nadaje do domu, tylko do jakiejś firmy żeby koszty nabić.
  • Level 9  
    Kupiłem używaną Kyocera FS-3900DN po jakiejś firmie z przebiegiem nieco ponad 100000 wydruków.
    Skusiły mnie tanie materiały oraz dobre opinie tu na forum.