Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka laserowa do 250 z przesyłką, używana BROTHER HL-5250DN czy inna

unitrax 16 Gru 2016 09:16 837 8
  • #1 16 Gru 2016 09:16
    unitrax
    Poziom 9  

Witam. Poszukuję bezproblemowego rozwiązania do domu. Do tej pory używałem atramentowych drukarek, a z koloru nie korzystałem praktycznie wcale. Po kilku miesiącach kartridże i tak były puste w wyniku wsiąkania atramentu w gąbkę systemu udrażniania głowicy. Co jest rozwiązaniem nieekonomicznym i szkodliwym dla środowiska. Korzystam głównie z czarnego druku ewentualnie szarego. Ale nigdy nie zdarzyło mi się wydrukować więcej niż 120 kartek w ciągu jednego dnia. Zazwyczaj potrzebuje jednak wydrukować maksymalnie 20 stron na tydzień. W kolorowej atramentówce głowice się zatykaly, drukowala np. Fotografie w odcieniach szarości całą na różowo.
    Nie używałem nigdy laserowych drukarek ale z tego co widzę po tematach polecany model to Hp 2055dn z dupleksem i serwerem sieciowym. Dobrze zachowany model jest jednak poza tym budżetem. Innym modelem który polecali tutaj był Hp 2100 bez usb z siecią, lub podobno dobrze wykonany model 5L z tym że posiadający wyłącznie port LPT.
    Dostępne w budżecie modele to ML-3471ND Samsung, wymieniony w tytule BROTHER z wymienionym tonerem, fuserem, bębnem( albo programowo wykasowanym bo raczej nie da się tego stwierdzić przez laika.
    Są także taniej dostępne Lexmark e360d lub nawet e460 dn z serwerem wydruku i dupleksem. Tutaj na elektrodzie model 360 był reklamowany jako tani i nie do zużycia w domowych warunkach, bo posiada łożyska z metalu, w innych tematach pisało że uszkodzeniu od kurzu i resztek tonera ulega jakiś elektromagnes i sprzęgło poboru kartek. Z innych dostępne są też kyocera 1022d i nowa Ricoh sp112 ale przy takiej cenie obawialbym się o trwałość, chociaż wątpię że te 3000 stron ja zadrukuje w 5-10 lat.
    Chodzi mi o w miarę bezproblemowo urządzenie które można uruchomić i o nim zapomnieć, mam dość paprania się z tuszami i marnowania czasu i pieniędzy na kolor którego praktycznie nie używam.
    Proszę o pomoc w wyborze.

0 8
  • #2 16 Gru 2016 13:10
    my41s
    Poziom 32  

unitrax napisał:
    3000 stron ja zadrukuje w 5-10 lat

Dowolna drukarka będzie wystarczająca :-)

Brothera z tematu można faktycznie polecić.

1
  • #3 16 Gru 2016 15:18
    unitrax
    Poziom 9  

Czyli ten BROTHER będzie ok pod wymienione zastosowania? A co możecie powiedzieć o innych wymienionych modelach?

0
  • #4 16 Gru 2016 15:26
    my41s
    Poziom 32  

Nawet będzie aż nadto wystarczający. Podobnie jak Lexmarki i inne, które podałeś. Nowy Ricoh także wystarczy. Tylko może być droższy w eksploatacji.

1
  • #5 16 Gru 2016 15:42
    unitrax
    Poziom 9  

Prawdopodobnie zamówię więc tego Brothera. Czytałem tutaj že ludzie mieli problem z podajnikiem papieru, ale może mnie to ominie.

0
  • #6 17 Gru 2016 06:59
    zen3x
    Poziom 30  

Zastanowił bym się nad Ricoh SP3300D. Jest to model o wiele mniejszy gabarytowo w porównaniu do innych drukarek z duplexem.

0
  • #7 17 Gru 2016 10:02
    unitrax
    Poziom 9  

A jak ten Ricoh radzi sobie z zamiennikami tonera? Z tego co widzę ta wersja nie ma karty sieciowej, ale w sumie nie używałem w domu printservera,

A co sądzicie o Kyocera 4650dn ? mam na oku model z wymienionym na zamiennik toner, ze zużyciem w granicy 10-15% tylko z tego co widzę obecnie koszt tonera to jak w atramentówkach- koszt drukarki, a oryginalne są w cenie 4 niektórych nowych drukarek laserowych (850zł), więc to się chyba niezbyt nadaje do domu, tylko do jakiejś firmy żeby koszty nabić.

0
  • #9 28 Gru 2016 15:44
    unitrax
    Poziom 9  

Kupiłem używaną Kyocera FS-3900DN po jakiejś firmie z przebiegiem nieco ponad 100000 wydruków.
    Skusiły mnie tanie materiały oraz dobre opinie tu na forum.

0