Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung NP300E5A-S02PL - Potrzebuje wsad BIOS

16 Gru 2016 15:40 930 7
  • Poziom 14  
    Jak w temacie, szukam wsadu do kości BIOS do laptopa Samsung NP300E5A-S02PL.
    Platforma: BA41-01763A GCE SCALA3-15/Petronas-15 REV: 1.0
    BIOS IC: Gigadevice GD25Q32 (4MB)
  • Poziom 14  
    Zaprogramowałem kość jednym z nich i niestety laptop już się nie podniósł. Czarny ekran.
    Może opiszę o co chodziło. Trafił do mnie laptop który uruchamiał się, ale nie dało się zbootować z czego kolwiek. Nie można było nawet wejść do biosu. Sprawdzałem na innej klawiaturze żeby wyeliminować problem z klawiaturą. Nie można było również zbootować czy to z USB czy z napędu wbudowanego i zewnętrznego. Wypięcie wszystkiego co zbędne nic nie zmieniło. Wymiana pamięci też nie. Procesora na podmiankę niestety nie mam. Stwierdziłem że zacznę od wgrania biosu z wyżej wymienionego posta. Niestety po tej operacji laptop w ogóle nie wstał. Wróciłem do oryginalnego wsadu, ale nic się nie zmieniło. Dalej ciemność. Podmieniałem również samą kość bios - bez skutku.
    O i tak zostałem z większym problemem :(
  • Spec od komputerów
    Reset CMOS wykonałeś?
  • Poziom 14  
    Tak. Podmieniłem również samą baterie CMOS.
  • Poziom 14  
    CPU: i3-2310M
    KBC: SMSC MEC1301-NU
    GPU: N12P-GVR-OP-B-A1
    NB: BD82HM65 SLJ4P
  • Poziom 14  
    Już po problemie. Ściągnąłem wsad z forum od naszych wschodnich sąsiadów. Zaprogramowałem nim inną kość o tych samych parametrach i laptop podniósł się.