Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer VSX 329 K - jak podłączyć pilot i obraz na tv

16 Gru 2016 16:25 2613 3
  • Poziom 2  
    Witam, ostatnio zakupiłem amplituner Pioneer VSX 329K, niestety nie wiem dwóch istotnych rzeczy:
    - jak ustawić w ustawieniach, abym mógł pilotem z amplitunera sterować telewizorem?
    - jak ustawić w ustawieniach HDMI, aby pokazywał mi się poziom głośności na TV?
    Telewizor Samsung UE40UC6000, używam kabla HDMI oraz kabla optycznego.

Pozdrawiam i liczę na pomoc.
  • Poziom 31  
    Witam
    mariuszmariooo napisał:
    abym mógł pilotem z amplitunera sterować telewizorem?
    ale wówczas gdy TV jest tego samego producenta,
    mariuszmariooo napisał:
    ustawieniach HDMI, aby pokazywał mi się poziom głośności na TV?
    tzn.nie widać tego na ekranie TV gdy pilotem od telewizora chce się ją zmienić ?
    Podłączenia tak proforma - wyciąg z instrukcji amplitunera VSX329K :
    Pioneer VSX 329 K - jak podłączyć pilot i obraz na tv
  • Poziom 2  
    Wszystko jest tak podłączone , i nic nie widać pewnie trzeba coś w ustawieniach ustawić a ja nie wiem jak.
  • Poziom 42  
    mariuszmariooo napisał:
    jak ustawić w ustawieniach, abym mógł pilotem z amplitunera sterować telewizorem?

Nie jest to możliwe. Pilot tej Yamahy nie ma takiej możliwości. Wg instrukcji może on tylko sterować innymi urządzeniami frmy Yamaha.

Rozwiązanie:

1 - zakup uniwersalnego pilota, który by umożliwiał sterowanie zarówno telewizorem i wzmacniaczem.
    2 - wykorzystać Anynet+ w TV i HDMI-CEC w Yamasze - sterowanie za pomocą pilota telewizora.
    Przy tych ustawieniach telewizor tj. jego pilot może sterować Yahamą - podstawowe funkcje.

mariuszmariooo napisał:
    jak ustawić w ustawieniach HDMI, aby pokazywał mi się poziom głośności na TV?

Ten wzmacniacz nie umożliwia funkcji OSD poprzez połączenie HDMI.
    Instrukcja mówi o tym wyraźnie.

Być może uaktywnienie funkcji ARC by pomogło, ale nie jestem pewien na 100%.
    Niech kolega poczyta instrukcję TV i wzmacniacza, jak ustawić ową funkcję.
    Spróbować można, zawsze będzie możliwość wycofania się z tej funkcjonalności.

Taką możliwość tj. pokazywanie paska poziomu dźwięku byłaby możliwa, kiedy telewizor byłby podłączony do wzmacniacza za pomocą wyjścia słuchawkowego.
    Ale połączenie byłoby tylko stereo analogowe, poziom dźwięku byłby zależny i od ustawienia w TV i od ustawienia poziomu dźwięku w wzmacniaczu.
    Nie polecam tego połączenia. Wspominam tylko o nim dla porządku, że taka możliwość istnieje.