Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dylemat przy doborze przewodu - 1,5mm czy 2,5mm w środek instalacji.

16 Dec 2016 17:51 939 5
  • User removed account  
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 42  
    The_MarTum wrote:
    Czy to normalne, że farelka o mocy 2000W ma przewód 2 x 0,75mm

Chińczycy na wszystkim oszczędności szukają.
    Obwód jakiegokolwiek gniazda powinien być wykonany przewodem 2,5 mm
    Zresztą instalacji którą opisales i tak nie wolno wykonać. Stanowi zagrożenie dla życia i mienia....
  • Level 43  
    W zasadzie, to już sam zdecydowałeś jaki przewód zastosujesz.
    The_MarTum wrote:
    Do tego ten gruby przewód i tak byłby podłączony do przedłużacza o mniejszym przekroju, a przedłużacz do gniazdka które pewnie ma 1,5mm² przekrój.
    Jeśli masz zamiar zasilać garaż z gniazdka, wydaje mi się to głupim pomysłem. Garaż powinieneś podłączyć najlepiej z tablicy głównej, czyli z bezpieczników zaraz za licznikiem. Ponieważ w garażu przewidujesz gniazdo, powinno się użyć przewodu 3x2,5 mm2.
  • User removed account  
  • Level 43  
    The_MarTum wrote:
    To miało by działać baaaaardzo sporadycznie jak mówiłem tylko aby zagrzać auto i garaż przy jakimś dużym mrozie, a trzeba gdzieś jechać.
    Garaż nagrzewa się szybko ponieważ jest porządnie ocieplony.
    Dlaczego mając garaż w pobliżu domu nie zrobić w nim porządnej instalacji , z której można bezpiecznie korzystać, a nie rozwijać co jakiś czas przedłużacze. Przecież robi się to na lata.
  • Moderator of the Technical section
    The_MarTum wrote:

Mam dylemat czy stosować przewód 2,5mm² czy 1,5mm².

Piszesz w dziale dla elektryków, a zadajesz pytania poniżej podstawowego. Otóż przekrój przewodu dobiera się nie do "farelki" tylko z kilku innych powodów, jak dopuszczalny spadek napięcia, impedancja pętli zwarcia i podobne. A Ty już wiesz wszystko...

Zamykam, wedle życzenia. Temat bez żadnej wartości merytorycznej.