Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel - Przycisk kopiuj - makro

16 Gru 2016 18:01 792 6
 • Poziom 13  
  Witam czy istnieje możliwość dodania przycisku KOPIUJ do arkusza, z którego kopiuję do schowka wcześniej zdefiniowany obszar komórek A1:D8.
  Potrzebuję to wklejać dalej do innego programu.
 • Pomocny post
  Poziom 17  
  Oczywiście - dajesz przycisk i do niego podpinasz makro, w nim tylko jedna linijka

  Range("A1:D8").Copy

  Tylko po co? nie łatwiej crtl + c?
 • Poziom 13  
  Doszłem do tego, a powiedz mi jak by chciał w tym samym dokumencie utworzyć drugi przycisk to muszę od nowa tworzyć moduł czy mogę wszystko razem wpisać na dwóch osobnych przyciskach
 • Pomocny post
  Poziom 17  
  Do dwóch przycisków możesz przypisać ten sam moduł
 • Poziom 13  
  Jeszcze pytanie: czy szłoby i w jaki sposób stworzyć makro, które pobiera dane z wypełnionych komórek, mianowicie raz kopiuje powiedzmy 3 wiersze, raz 5, raz 6 w zależności od ilości zaktualizowanych i uzupełnionych komórek?
 • Moderator - Komputery Serwis
  Szłoby. Tylko na Twoim przykładzie nie widać za bardzo, na jakiej podstawie rozróżniać ilości zaktualizowanych i uzupełnionych komórek. Chodzi tylko o 4 bloki z prawej strony? Czy uzupełnioną komórkę można rozpoznać na podstawie jej wartości innej niż zero? Czy komórki w bloku są wypełniane zawsze od góry? Czy zawsze parzyście (tzn jak jest wypełniona lewa, to prawa tez musi być)? Czy zero jest wartością, która nigdy nie występuje jak komórki są prawidłowo wypełnione?
 • Poziom 13  
  Powiem tak mianowicie wypełniają się dwie kolumny zawsze od gory w jednej z kolumn wstawiane są ilości a w drugiej nazwy. I następuje to równocześnie ilość wraz z nazwą. Nigdy w wartości nie ma zera.