Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Adware TP-Link - Adware skorelowane z siecią Wi-Fi/routerem?

Sabreski 16 Gru 2016 18:22 408 4
  • #1 16 Gru 2016 18:22
    Sabreski
    Poziom 2  

Szanowni,
    Przez około dobę miałem problem z dziwnymi bannerami, które wyświetlały się zamiast "normalnych" reklam. Razem z niektórymi stronami ładowały się dziesiątki łącz (pod bannerami głównie adskeeper.co.uk, teraz już tego nie wyświetla, a nie zrobiłem screena). Działo się to na wszystkich urządzeniach połączonych do mojej sieci Wi-Fi. Na internecie ze smartfona, na tych samych urządzeniach problem nie występował.
    Zresetowałem router i przywróciłem mu ustawienia fabryczne. Postawiłem nową sieć Wi-Fi. Wygląda na to, że wszystko jest już w porządku, ale nie jestem pewien. Czy możliwe, że na routerze jest jakiś wirus, którego skutków tylko chwilowo nie widzę, przez ustawienie nowej sieci? Nie mam żadnych poza standardowymi, widocznych wtyczek, czy rozszerzeń w Chrome. Fragment logu FRST:

Chrome:
    =======
    CHR DefaultProfile: Default
    CHR StartupUrls: Default -> "hxxp:/ /google.pl/"
    CHR Profile: C:\Users\Waldek\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default [2016-12-16]
    CHR Extension: (Prezentacje Google) - C:\Users\Waldek\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\aapocclcgogkmnckokdopfmhonfmgoek [2016-01-05]
    CHR Extension: (Dokumenty Google) - C:\Users\Waldek\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\aohghmighlieiainnegkcijnfilokake [2016-01-05]
    CHR Extension: (Dysk Google) - C:\Users\Waldek\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\apdfllckaahabafndbhieahigkjlhalf [2016-01-05]
    CHR Extension: (YouTube) - C:\Users\Waldek\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\blpcfgokakmgnkcojhhkbfbldkacnbeo [2016-01-05]
    CHR Extension: (Google Search) - C:\Users\Waldek\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\coobgpohoikkiipiblmjeljniedjpjpf [2016-01-05]
    CHR Extension: (Arkusze Google) - C:\Users\Waldek\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\felcaaldnbdncclmgdcncolpebgiejap [2016-01-05]
    CHR Extension: (Dokumenty Google offline) - C:\Users\Waldek\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\ghbmnnjooekpmoecnnnilnnbdlolhkhi [2016-03-16]
    CHR Extension: (Avast Online Security) - C:\Users\Waldek\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\gomekmidlodglbbmalcneegieacbdmki [2016-12-16]
    CHR Extension: (Płatności w sklepie Chrome Web Store) - C:\Users\Waldek\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\nmmhkkegccagdldgiimedpiccmgmieda [2016-04-02]
    CHR Extension: (Gmail) - C:\Users\Waldek\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\pjkljhegncpnkpknbcohdijeoejaedia [2016-01-05]
    CHR Extension: (Chrome Media Router) - C:\Users\Waldek\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\pkedcjkdefgpdelpbcmbmeomcjbeemfm [2016-12-16]
    CHR HKLM-x32\...\Chrome\Extension: [eofcbnmajmjmplflapaojjnihcjkigck] - hxxps:/ /clients2.google.com/service/update2/crx
    CHR HKLM-x32\...\Chrome\Extension: [gomekmidlodglbbmalcneegieacbdmki] - C:\Program Files\AVAST Software\Avast\WebRep\Chrome\aswWebRepChrome.crx <nie znaleziono>
    CHR HKLM-x32\...\Chrome\Extension: [jbpkiefagocgkmemidfngdkamloieekf] - C:\Program Files (x86)\TornTV.com\torn11.crx <nie znaleziono>

I z FRST Addiction:

Dziennik System:
    =============
    Error: (12/16/2016 04:27:03 PM) (Source: ipnathlp) (EventID: 30013) (User: )
    Description: Program przydzielania DHCP sam wyłączył się dla adresu IP 192.168.0.100, gdyż adres ten jest spoza zakresu 192.168.137.0/255.255.255.0, z którego są przydzielane adresy klientom DHCP. Aby włączyć program przydzielania DHCP dla tego adresu IP, zmień zakres, tak aby zawierał adres IP, albo zmień adres IP, tak aby mieścił się w zakresie.

0 4
  • #3 16 Gru 2016 22:02
    Sabreski
    Poziom 2  

Nie mogę wejść na 192.168.1.1 (ERR_CONNECTION_TIMED_OUT), moje IP to: 192.168.0.1.
    Czy jest to istotne? Poza tym wygląda na to, że jest zabezpieczony fabrycznie (model TL-WR740N).

0
  • #4 16 Gru 2016 22:07
    Kolobos
    Spec od komputerów

Adres masz taki jaki sam ustawiles.

0
  • #5 16 Gru 2016 22:08
    Sabreski
    Poziom 2  

Ok, dziękuję.

0