Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prestigio Multipad 8.0 HD PMP5588C_DUO - Ekran startowy zawiesza się.

16 Gru 2016 20:53 1761 7
  • Poziom 6  
    Witam otóż od kilku miesięcy posiadam tablet Prestigio Multipad 8.0 HD PMP5588C_DUO w którym od kilku dni zawiesza sie samoczynnie ekran startowy tego tabletu. Próbowałem już przejść w tryb recovery ale [VOL+ + POWER] ale ekran startowy nadal się zawieszał.
    Proszę o pomoc, PS: Jeśli post jest w złym miejscu proszę o przeniesienie.
  • Poziom 6  
    Chciałbym, gdybym tylko mógł. Nie mogę wejść w tryb recovery czyli [VOL+ + POWER], co uniemożliwia mi zainstalowania firmware. Ale jest możliwość, że jestem głupi i coś robię żle przy wciskaniu przycisków :D .
  • Poziom 38  
    1. Format SD card into the FAT32 filesystem.
    2. Copy files:
    - factory_update_param.aml
    - g11refE8HDS-ota-20130730.zip
    - patch_ASBIS.zip
    - recovery.img
    - u-boot.bin
    from the folder /Firmware into the SD card.
    3. Power off the device, press and hold “POWER” and “VOLUME+” button until screen switch on.
    Device would enter upgrade mode and will reboot automatically after upgrade finished.

Robisz wszystko tak jak w instrukcji ?
  • Poziom 6  
    Tak. Formatuję kartę SD do FAT32, daję a kartę SD wszystkie pliki jakie są napisane w instrukcji i próbuję włączyć tablet trzymając przyciski podgłaśniania i włączania tabletu, a tablet nadal ten ekran startowy pokazuje.
  • Poziom 38  
    Tak teraz patrzę że Prestigio wypuścił dwa tablety o nazwie MultiPad 8.0 HD
    oczywiście pod inną nazwą modeli:
    PMP5588C_DUO
    PMT5587_WI
    No ale nie wiem dokładnie czym się różnią specyfikacje mają podobne ale tak jak myślałem oba są na chipsecie Amlogic AML8726-MXS

Tak więc spróbuj za pomocą programu jaki masz w załączniku stworzyć boot SDcard pamiętaj aby przy wybieraniu litery karty SD nie pomylić z dyskiem lub innym nośnikiem. Wybierasz plik .bin czyli u-boot.bin zaznaczasz YES i dajesz na Make karta się sformatuje po tym przekopiuj te pliki z instrukcji i wtedy sprawdź czy ruszy.
    Program uruchamiaj jako administrator.

Ewentualnie sprawdź inne firmware nowsze.
  • Poziom 38  
    WiktorWiktorowsky napisał:
    jestem głupi i coś robię żle przy wciskaniu przycisków

Dzieciaki sobie poradziły aczkolwiek u ciebie mogło się coś wysypać i nie wpuszcza cię do recovery.

Link

Ewentualnie zamiast kombinacji przycisków jak masz włożoną kartę wciśnij na 3s reset i odczekaj chwilę.