Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

op-vm7 elektrozaczep - Jak zrobić otwieranie drzwi pilotem.

cienio123 16 Gru 2016 21:56 894 5
  • #1 16 Gru 2016 21:56
    cienio123
    Poziom 8  

Witam!
    Czy ktoś z Was wie jak można dorobić pilot do otwierania drzwi w wideofonie firmy elfon OP-VM7 ? Chodzi o to aby można było otworzyć drzwi gdy ktoś dzwoni bez konieczności podchodzenia do wideofonu.
    Zastanawiam się jak jest zrobione otwieranie przyciskiem, wideofon ma 8 przewodów: 15V, GND, Audio -2 przew, Video-2 przew., db1 i db2 jako dzwonek.
    Którym przewodem idzie sygnał do otwierania elektrozaczepu (czyżby którymś Audio lub Video)?
    Macie jakieś doświadczenie w temacie?
    Pozdrawiam
    Maciek

0 5
  • Sklep HeluKabel
  • #2 01 Sty 2017 23:58
    intertime

Poziom 14  

Najprościej to dostać się do kasety, zacisk KE i masa.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 02 Sty 2017 10:27
    Ircys
    Specjalista Domofony

intertime napisał:
    Najprościej to dostać się do kasety, zacisk KE i masa.

Zamieniłbym słowo "Najprościej..." na "Jedyny sposób..." bo takie słowo sugeruje, że to jest jedno z wielu rozwiązań.

Pozdrawiam

0
  • #4 02 Sty 2017 10:39
    intertime

Poziom 14  

Istnieje jeszcze jeden sposób, moduł OP-PM1. Tryb autonomiczny, zwora ustawiona na ten sam numer, wysterowanie na złącze przycisku. Aczkolwiek otwarcie dopiero po sygnale wywołania.

0
  • #5 02 Sty 2017 11:03
    Ircys
    Specjalista Domofony

No tak, ale chyba nie o to chodziło pytającemu, ale może i to go zadowoli.

Pozdrawiam

0
  • #6 04 Sty 2017 21:40
    cienio123
    Poziom 8  

Witam.
    Dzięki za wskazówki.
    Zrobiłem to jeszcze inaczej - podłączyłem się pod przyciski wideofonu. Gdy przycisk nie jest wciśnięty na wejście mikrokontrolera trafia sygnał wysoki (5V). Przyciśnięcie przycisku powoduje podanie stanu niskiego (0 V). Zastosowałem przekaźnik radiowy na pilot, który zwiera do masy sygnał z przycisku co daje taki sam skutek jak wciśnięcie przycisku, nawet go podświetla. Trzeba było "obsłużyć" dwa przyciski: najpierw nawiązanie rozmowy potem otwarcie drzwi. Działa bez zarzutu.
    Pozdrawiam
    Maciek

0