Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ALCATEL G-241W-A - Urządzenie ze stałym IP - podłączenie do nowego routera

17 Dec 2016 07:00 2139 2
  • Level 10  
    Witam,
    Mam następujący problem. Zainstalowałem koledze sterownik LOGO do sterowania roletami. Posiada on wyjście Ethernet i można go było podłączyć ze stałym IP do routera i mieć możliwość konfiguracji przez sieć. Teraz kolega zmienił dostawcę internetu i tu pojawił się problem. Nowy router ma zablokowane ustawienia i domyślne ustawione DHCP na wyjściach Ethernet, co sprawia, że nie mogę do niego podłączyć sterownika ze stałym IP. Jakie jest rozwiązanie tego problemu, czy podłączenie innego routera w jakiś sposób rozwiąże sprawę? Jeżeli tak to jaka powinna być konfiguracja takiego routera?
    Od razu wyjaśnię, że chodzi mi tylko o podłączenie wewnętrzne, a nie o dostęp do sterownika poprzez Internet.
    Nowy router to ALCATEL G-241W-A.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Helpful post
    Level 39  
    Najprościej poprosić dostawcę o odblokowanie ustawień lub zarezerwowanie IP dla sterownika.
  • Level 10  
    Udało mi się rozwiązać problem, okazało się, że router w ramach DHCP przydziela tylko część zakresu adresów podsieci czyli 192.168.1.64 - 192.168.1.254 . Zadziałało ustawienie w sterowniku adresu poniżej tego zakresu.
    Dziękuję za wskazanie innych możliwości jakby to nie zadziałało.