Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ariston B11BS - Niesprawna pompa

bowcarz 17 Dec 2016 11:42 1029 10
 • #1
  bowcarz
  Level 9  
  Witam, rano nalałem sobie wodę dwukrotnie niestety po chwili kocioł zgasł i nie chce się załączyć, świecą się tylko kontrolki: włączenia i centralnego ogrzewania, brak jakiejkolwiek reakcji.
 • #2
  serwisszulborski.pl
  Heating systems specialist
  Dopuść wodę do układu c. o. 1-2 bar. Wyłącz z gniazda i włącz ponownie. Naciśnij reset itd.
 • #3
  bowcarz
  Level 9  
  Zostało ustawione 1,7 bara i nic nie wystartowało
 • #4
  serwisszulborski.pl
  Heating systems specialist
  Jeszcze możesz sprawdzić czy wirnik na pompie jest luźny ale to trzeba zrobić bardzo ostrożnie odkręcając mosiężną śrubę na silniku pompy. Elektronika musi być dobrze zabezpieczona ręcznikiem przed zalaniem... Dalej czujniki, zabezpieczenia i płyta elektr.... ale to już zgłoś do najbliższego serwisanta.
 • #5
  bowcarz
  Level 9  
  Wirnik się kręci, obraca się bez problemu.
 • #6
  serwisszulborski.pl
  Heating systems specialist
  Brak funkcji c. o. i brak c. w.? Otwarta komora spalania czy zamknięta? Model rzadki wersja inwestycyjna. Do kontroli wszystkie czujniki i zabezpieczenia. Miernik elektryczny i pomiary.. Jeździ coś świeci na panelu to bezpiecznik na płycie sprawny? Faza na zacisk L na płycie sprawdzone? Zero N i napięcie w gnieździe elektrycznym sprawdzone?
 • #7
  bowcarz
  Level 9  
  Zamknięta komora spalania, napięcia w gniazdku dobre, bezpieczniki sprawdzone. Niestety nie posiadam miernika aby zrobić pomiary.
 • #8
  serwisszulborski.pl
  Heating systems specialist
  Czy wentylator się obraca? Czy nie na oporu? Uwaga napięcie 230V nawet po wyłączeniu z panela.... Jeżeli zamknięta komora to do sprawdzenia presostat spalin, delikatnie przedmuchaj wężyki silikonowe by presostat się przesterował (kliknięcie). Dmuchnij również w kierunku wentylatora by sprawdzić czy zwężka się nie zatkała. Sprawdź czy pułapka kondensatu jest szczelna.
 • #10
  serwisszulborski.pl
  Heating systems specialist
  Wg schematu jest to kocioł atmosferyczny z otwartą komorą spalania. Sprawdź jeszcze przejście sygnału na czujniku poziomu wody nr 14. Jeżeli jest przejście na zwarcie to sonda c. o. nr 22 albo płyta. Inne czujniki to rzadkość... Bardzo prosta budowa kotła. Wymiennik bitermiczny , dwie sondy ntc plus kominówka, czujnik poziomu wody, ogranicznik temperatury (sprawdź na przejście).
 • #11
  bowcarz
  Level 9  
  Okazało się że czujnik ciśnienia wody był zepsuty, trzeba było zrobić obejście.
  Z góry dzięki za pomoc